کد خبر: 191204

رئیس‌جمهور: امسال محرم پر شوری خواهیم داشت

رئیس‌جمهور اظهار داشت: محرم پرشوری خواهیم داشت و فضای مجازی و صداو سیما، مطبوعات، رسانه ها و همه سایت‌ها هرکس به هر نوع که می‌تواند باید این پرچم عزا را به اهتزاز در بیاورد.
اتاق خبر 24

حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در جلسه هیات دولت اظهار داشت: این درس زندگی اباعبدالله(ع) است که به ما می‌گوید خودتان را برای روزهای سختی و امتحان آماده کنید. زندگی دارای فراز و نشیب هست و هر ملت و امتی روزهای سختی پیش رو دارد و در آن روزهای سخت است که جوهره انسان ها مشخص می شود.

باید اجتماعات را در حد مجاز انجام دهیم 

وی افزود:‌ ما امسال در محرم مثل همه سال ها عشقمان را به خاندان رسالت و ابی عبدالله الحسین باید نشان دهیم و مثل قرن‌ها که ملت ایران همیشه پرچم دار عزاداری ابی عبدالله الحسین بوده امسال هم همین طور خواهد بود. البته ممکن است شکل عزاداری مقداری تغییر کند و ما باید اجتماعات را در حد مجاز انجام دهیم و همه ما باید دستورالعمل های بهداشتی را مراعات کنیم. 

احترام به شریعت و دین و مناسک است 

رئیس‌جمهور ادامه داد: یکی از راه های عزاداری برای ما این است که در این راه و مسیر به اهداف امام حسین برسیم و اهداف امام حسین همان احترام به شریعت و دین و مناسک است و یکی از اصول دینی ما هم حفظ جان خودمان و همنوعان‌مان و جامعه و مردم است.

روحانی با بیان اینکه انشالله همه دستورالعمل های بهداشتی را مراعات می کنند اظهار داشت: محرم پر شوری خواهیم داشت و فضای مجازی و صدا و سیما و مطبوعات و رسانه ها و همه سایت ها هر کس به هر نوع که می تواند باید این پرچم عزا را به اهتزاز در بیاورد.

وی افزود: این پرچم عزاداری امام حسین را در زندگیمان و دل هایمان و جامعه و خانه هایمان را به اهتزاز در بیاوریم و باید فضا از روز جمعه که اولین روز ماه محرم است فضای حسینی شود و هرکس به جامعه نگاه می کند عشق ابی‌عبدالله را مشاهده کند. امسال هم انشاءالله با رعایت همه اصول بهداشتی عزاداری اباعبدالله الحسین را انجام خواهیم داد و ناظرین هم نظارت خواهند کرد. همه مسئولین مساجد و تکایا و حسینیه ها هم به وظیفه خودشان که به آنها ابلاغ شده انشاالله عمل خواهند کرد.

روحانی با بیان اینکه امسال محرم ما با هفته دولت توام می‌شود خاطرنشان کرد: هفته دولت هفته بسیار درس آموزی برای ما هست.کاری که دشمنان ما با ما انجام دادند و در هفتم تیر بزرگترین شخصیت‌های ما را شهید کردند و فکر کردند کل نظام تمام شده و گفتند مجلس و دولت و قوه قضاییه تعطیل است ولی مردم ما و مسئولین و هدایت های آن روز امام راحل نگذاشتند یک روز هم مجلس تعطیل شود.

رئیس‌جمهور افزود: بعد از هفتم تیر وقتی مجلس تشکیل دادیم چون چند نفر از عدد کم بود از بیمارستان نمایندگان با برانکارد به مجلس آمدند تا مجلس رسمیت پیدا کند. آن روز نشان داده شد که این نظام قابل شکست نیست و من در مجلس واقعا احساس می‌کردم که هیچ قدرتی نمی‌تواند ما را شکست دهد.

وی با بیان اینکه هفت تیر طراحی استکبار جهانی علیه ما بود، هرچند مزدوران آنها عمل کننده این اقدام بودند،‌گفت: با این حال هفتم تیر نتوانستند نظام را زمین بزنند آمدند و در یک فاصله بسیار کوتاهی حدود دو ماه بعد از هشتم شهریور یک توطئه دیگری مشابه هفتم‌تیر طراحی کردند و مقامات عالی دولتی رئیس جمهور و نخست وزیر و مقامات امنیتی همه را به شهادت رساندند و صدای انفجاری که از همین ساختمانی که ما اکنون در آن هستیم بلند شد و ما در همین مجلس شورای اسلامی بودیم و همه فکر می‌کردند این ضربه دیگر ضربه نهایی است و ما را از پا در می آورد ولی هرجا دچار مشکل شدیم مردم به صحنه آمدند.

رئیس جمهور با بیان اینکه «دیدید که مردم برای هفتم تیر با آن شعار «ایران پر از بهشتیه» به خیابان‌ها چه کردند» اظهار داشت: همچنین در هشتم شهریور دیدید که مردم در خیابان‌ها چه کردند و حضور مردم استکبار را لرزاند و حضور امام قدرت آنها را درهم شکاند. پرچمداران و سرداران بزرگ این نظام را به شهادت می رسانند و به خون می غلتند مردم با روحیه قوی تر و با نفسی بلندتر به صحنه می آیند و نمی ترسند. 

منبع: جام نیوز