کد خبر: 191094

تا پایان امسال چند بارش شهابی در کشور قابل مشاهده است؟

  یک کارشناس حوزه نجوم به تشریح جزییات پدیده شهاب باران‌ کشورمان در ماه‌های آینده و جذابیت علوم نجوم برای کودکان و دانش‌آموزان پرداخت.
اتاق خبر 24

امیرعلی مومنی به تشریح پدیده‌های متعدد شهاب باران در تابستان امسال پرداخت و گفت: یکی از پدیده‌های نجومی که در مردادماه صورت گرفت، پدیده بارش شهابی برساوشی بود که اوج آن در هفته گذشته بود، اما افرادی رصد بارش‌های شهابی در این ماه را از دست داده‌اند، نگران نباشند چراکه در ماه‌های آینده مجددا شاهد این پدیده نجومی زیبا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه رصد شهاب باران به سادگی و بدون استفاده از تجهیزات ستاره‌شناسی قابل مشاهده است، خاطرنشان کرد: پدیده شهاب باران جباری در ۲۹ و ۳۰ مهرماه یکی از این زمان‌هایی است که مجددا مردم می‌توانند به رصد این پدیده نجومی بپردازند که در هر ساعت ۲۰ بارش شهابی قابل مشاهده است.

این کارشناس حوزه نجوم خاطرنشان کرد: بعد از آن پدیده بارش شهابی اسدی است که در تاریخ ۲۶ و ۲۷ آبان در کشورمان صورت می‌گیرد و در هرساعت ۱۵ بارش شهابی در هر ساعت صورت می‌گیرد و بعد از آن بارش جوزایی است که در ۲۳ و ۲۴ آذرماه صورت می‌گیرد که از همه بارش‌های شهابی مهمتر است و در هر ساعت با ۱۵۰ بارش شهابی روبه‌رو می‌شویم.

مومنی در ادامه تاکید کرد: در این موقعیت‌های ذکر شده ماه از شرایط خوبی برخوردار است و این بارش‌های شهابی به طور کامل قابل مشاهده است.

منبع: میزان