کد خبر: 191038

دیدگاه معاون "جو بایدن" در مورد برجام، ایران و اسراییل

یک کارشناس مسائل آمریکا، با اشاره به انتخاب "کامالا هریس" از سوی"جو بایدن" نامزد دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان معاون خود اظهار کرد: دموکرات ها با این انتخاب نیم نگاهی نیز به انتخابات 2024 ریاست جمهوری آمریکا داشته اند.
اتاق خبر 24

 با بیان اینکه همانطور که پیش از این گمانه زنی می شد، بایدن یک خانم رنگین پوست را به عنوان معاون خود انتخاب کرد، اظهار کرد: یک لیست بلند بالایی از زنانی که دارای صلاحیت جهت حضور در این پست هستند، تهیه شده بود که از بین این لیست در نهایت خانم کامالا هریس از سوی جو بایدن و دموکرات ها انتخاب شد، او زنی آسیایی و آفریقایی تبار است و در واقع می تواند پلی بین آمریکا و دو قاره آسیا و آفریقا باشد.

 نقاط قوت کامالا هریس 

وی با بیان اینکه در فضای ملتهب نژادی کنونی در آمریکا پس از مرگ "جرج فلوید" انتخاب خانم هریس یک خبر دلگرم کننده برای سیاه پوستان و رنگین پوستان آمریکایی است، گفت: بایدن خود معاون اولین رئیس جمهور سیاهپوست آمریکا (باراک اوباما) بود و اکنون خودش اولین زن سیاهپوست (کامالا هریس) را به عنوان معاون خود انتخاب کرده است.

این کارشناس مسائل آمریکا همچنین با اشاره به تجربه طولانی کاملا هریس در مسائل قضایی خاطرنشان کرد: او دارای سابقه ای طولانی در مباحث قضایی است، پیش از این او مدتی دادستان کل کالیفرنیا بوده است، بنابراین می تواند در مسائل حقوقی و جاهایی که تغییر قوانین مورد نیاز است، نقش عمده ای را ایفا کند.

وی با بیان اینکه در کمپین انتخاباتی دموکرات ها به موضوع سن نیز توجه جدی شده است، گفت: آقای بایدن خود 77 ساله است و بنابراین این انتظار وجود داشت که معاون جوانی را برای خود انتخاب کند. خانم هریس  55 سال سن دارد و در صورتیکه بایدن در انتخابات ریاست جمهوری 2020 پیروز شود با توجه به سن بایدن که احتمالا نتواند در انتخابات 2024 شرکت کند، خانم هریس گزینه خوبی برای دموکرات ها جهت شرکت در این انتخابات است. از طرف دیگر در صورتیکه بایدن نتواند دور اول ریاست جمهوری خود را تمام کند خانم هریس  55 ساله مسئولیت امور در کاخ سفید را بر عهده می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا