کد خبر: 191035

کرونا برای شهرداری پایان یافت؟

جمع آوری پسماند خشک توسط پیمانکاران در روزهای کرونایی در حالی از سر گرفته شده که شهرداری تهران باید مبلغ دو ماه فعالیت نکردن پیمانکاران را از قرارداد آن‌ها کم کند.
اتاق خبر 24

از اول اسفند سال ۹۸ اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران گزارش شد و به سرعت تمهیدات و آموزش‌های لازم برای جلوگیری از شیوع این بیماری از سوی صدا و سیما و وزارت بهداشت کشورمان به کار گرفته شد.

استفاده از ماسک و دستکش به سرعت در میان مردم فراگیر شد و همچنین کم کم مطالباتی برای ایجاد محدودیت در فعالیت‌های اصناف و مشاغل پر خطر مانند فعالان در حوزه بازیافت و جمع آوری پسماند خشک شکل گرفت.

از ابتدای اسفند ۹۸ تا اواسط اردیبهشت ۹۹ معروف به موج اول کرونا شد و در این دوره محدودیت‌هایی نظیر دورکاری کارمندان دولت، لغو طرح ترافیک و جلوگیری از فعالیت جمع آوری کنندگان پسماند خشک صورت گرفت.

از ۱۷ خرداد ماه بخشی از محدودیت‌ها کاهش یافت و طرح ترافیک دوباره به اجرا درآمد. کم کم اخباری مبنی بر شیوع دوباره کرونا منتشر شد و این دوره را موج دوم شیوع کرونا نامگذاری کردند و پر خطرتر از دوره قبل شناخته شد.

بر همین اساس طرح ترافیک از اواخر تیر ماه ۹۹ دوباره لغو شد، اما از سوی دیگر محدودیتی دیگر لغو شد و بستر شیوع کرونا با فعالیت دوباره جمع آوری کنندگان پسماند خشک فراهم شد.

این روز‌ها که به خاطر شدت موج دوم کرونا حساسیت‌ها در رعایت موازین بهداشتی بالا رفته و مسئولان بهداشتی به طور مرتب مردم را به خودداری از حضور در اماکن شلوغ توصیه می‌کنند، خبر می‌رسد که منعی برای بازیافت پسماند خشک از سوی پیمانکاران وجود ندارد.

سرنشینان خودرو‌های وانتی که برای پیدا کردن زباله‌های ارزشمند در کنار مخازن زباله توقف می‌کنند، در بیشتر اوقات فاقد ماسک‌های ایمن هستند و رنگ و روی ماسک‌هایشان نشان می‌دهد که خودشان به منبع آلودگی تبدیل شده‌اند.

منبع: خبرآنلاین