کد خبر: 190987

تلاش حداکثری آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

کرافت: آمریکا در دستیابی به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل قاطعانه عمل خواهد کرد.
اتاق خبر 24

 کلی کرافت، نماینده دائمی ایالات متحده در سازمان ملل اعلام کرد که آمریکا بر خلاف مخالفت روسیه و چین، در دستیابی به تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل قاطعانه عمل خواهد کرد.

وی در ادامه گفت:« روسیه و چین در انتظار فروش تسلیحات به ایران هستند. همزمان امکان «صادرات اسلحه به تروریست‌ها در سراسر جهان برای تهران فراهم می‌گردد». از اینرو آمریکا راه دیگری ندارد به غیر از آنکه از هر امکانی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استفاده کند».

پیشتر مایک پمپئو گفته بود که آمریکا ماه‌هاست که در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران از سوی شورای امنیت سازمان ملل تلاش می‌کند. مایک پمپئو در یکی از دو پست توییتری خود بار دیگر اعلام کرده است که آمریکا ظرف روزهای آینده پیش‌نویس قطعنامه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران را به شورای امنیت ارائه خواهد کرد.

مایک پمپئو فیلم کوتاهی که توسط وزارت امور خارجه آمریکا پیرامون زیان‌های ناشی از عدم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران تهیه شده را بازنشر کرده بود. در این فیلم آمده است: «جمهوری اسلامی ایران از ماه اکتبر سال جاری امکان فروش جنگ‌افزار در سراسر جهان را خواهد یافت».

منبع: خبرگزاری ایسنا