کد خبر: 190982

«خندوانه» غبار حاشیه‌ها را کنار می‌زند؟

رامبد جوان در حالی خبر از تولید فصل هفتم «خندوانه» برای پخش در حوالی آبان‌ماه امسال داده است که به نظر می‌رسد این «برند» تلویزیونی برای بازگشت به روزهای اوج خود با چالش‌هایی مواجه است.
اتاق خبر 24

اطلاع‌رسانی رامبد جوان درباره بازگشت «خندوانه» به آنتن، هرچند برای علاقمندان این برنامه تلویزیونی که حتی این شب‌ها تماشای بازپخش فصل‌های قبلی آن را هم دنبال می‌کنند، خبری خوش بود اما از منظر رسانه‌ای این اطلاع‌رسانی مختصر را نمی‌توان نقطه پایانی بر چالش‌های پیش‌روی این برنامه، پس از یکسال تعطیلی پرحاشیه آن، قلمداد کرد.

برنامه تلویزیونی «خندوانه» با محوریت رامبد جوان و تیم گسترده‌ای از ایده‌پردازان و مشاوران، طی ۶ فصل روند پر فرازونشیبی را پشت‌سر گذاشت تا به یکی از تولیدات شاخص تلویزیون در دهه ۹۰ تبدیل شود؛ برنامه‌ای که نه فقط در دوران پخش خبرساز بود که در چند نوبت، توقف تولیدش نیز حرف‌وحدیث‌های فراوانی را به دنبال داشت.

یک مرور؛ آنچه پس از فصل ششم «خندوانه» گذشت...

فصل ششم «خندوانه» در ماه پایانی پاییز سال ۹۷ روانه آنتن شد و نقطه اوج آن در نوروز ۹۸ بود؛ نوروزی که با خبرهای مرتبط با سیل در برخی استان‌های کشور همراه شد و دو برنامه تلویزیونی «خنداونه» و «عصر جدید» رقابتی شبانه برای جذب مخاطب بیشتر و تأمین «حال خوب مردم» در آن ایام، داشتند.

در قیاس با «عصر جدید» که اساساً فضایی تازه را روی آنتن سیما به‌وجود آورده بود، «خندوانه» با پشتوانه اعتبار و محبوبیت ۵ فصل گذشته، چالشی جدی‌تر برای تازه ماندن و در اوج نگه داشتن خود داشت، اما رامبد جوان و تیم طراحان همراهش تمام تمرکز خود را بر ایجاد فضایی برای «بازی» گذاشتند و محوریت این فصل از «خندوانه»، برخلاف فصل‌های قبلی، نه آیتم‌های متنوع و یا گفتگو با مهمانان خاص، که تلاش برای خلق جذابیت در قالب کل‌کل و رقابت میان مهمانان شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا