کد خبر: 190822

بلیت هواپیما گران نمی شود

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: هیچ برنامه و یا درخواستی در رابطه با افزایش قیمت بلیت هواپیما مطرح نشده است.
اتاق خبر 24

 همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از حوزه‌های حمل ونقلی دچار مشکل شده اند به طوری که صنعت حمل ونقل هوایی در بازه‌ای از زمان با کاهش چشمگیر جابه جایی مسافران رو به رو  شد. البته بعد از مدتی محدودیت ها برداشته و  استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی الزامی شد. در همین زمینه  گفت‌وگویی با رضا جعفر زاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری را انجام داده ایم.

 با ورود ویروس کرونا آخرین وضعیت حمل و نقل در بخش هوایی جهان به چه شکلی است؟ 

جعفرزاده: تمامی کشور‌های جهان هم اکنون درگیر ویروس کرونا هستند، یکی از مدل‌های حمل و نقلی که در جهت توسعه اقتصادی کشور‌ها نقش تعیین کننده و بسیار موثری دارد حمل و نقل هوایی است که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا بخش عمده‌ای از این مدل درگیر این ویروس شده است.

تنها ۱۰ درصد از پروازهای دنیا انجام می شوند

 آیا میزان  حمل ونقل هوایی در جهان کاهش یافته است؟

جعفرزاده:  در این شرایط شاهد کاهش چشمگیر حمل و نقل هوایی هستیم به طوری که از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون تنها ۱۰ درصد از پرواز‌ها امکان انجام داشت که از این میزان هم بخشی از آن‌ها پرواز‌های موردی و برنامه‌ای بوده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا برداشته شدن محدودیت های هوایی توانسته در توسعه حمل ونقل هوایی موثر باشد؟

جعفرزاده: یکی از راه‌هایی که باعث بهبود وضعیت اقتصادی کشور می‌شود انجام دوباره فعالیت شرکت‌های هواپیمایی است،  توسعه این فعالیت‌ها هم باعث به حرکت درآمدن چرخ اقتصاد کشور می‌شود به طوری که با برداشته شدن محدودیت‌ها در برخی از استان‌های کشور و کنترل ویروس کرونا پرواز‌ها را با لحاظ شرایط مصوب ستاد مرکزی کرونا آغاز کردیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در جابه جایی مسافران به چه شکلی است؟

جعفرزاده:  انجام این پرواز‌ها با رعایت تمامی اصول بهداشتی و اجرای پروتکل بهداشتی صورت می‌گیرد و ما باید بتوانیم این بخش را تقویت کنیم   هم اکنون تنها راهکار موفق در این بخش آن است که بتوانیم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی پرواز‌ها را انجام دهیم البته با توجه به آن که سازمان هواپیمایی کشوری نقش حاکمیتی و مدیریتی در این زمینه دارد سعی کرد با تهیه شیوه نامه‌ها و اساسنامه تمامی اقدامات و راهکار‌های پروتکل‌های بهداشتی را در این زمینه ارائه کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم