کد خبر: 190806

هشدار به بیماران قلبی سرطانی در روزهای کرونایی

رئیس مرکز تحقیقاتی کاردیوانکولوژی بیمارستان قلب شهید رجایی، از بیمارانی که همزمان گرفتار سرطان و بیماری قلبی هستند، خواست که به خاطر کرونا در پیگیری بیماری خود سهل انگاری نکنند.
اتاق خبر 24

آذین علیزاده اصل به خروجی وبینار آموزشی «قلب، سرطان و کووید ۱۹» اشاره کرد و گفت: در این وبینار آموزشی، توجه به عارضه های کووید ۱۹ در بیماران قلبی و سرطانی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی، یکی از نکات مورد تاکید در این وبینار آموزشی را، مراقبت های لازم از بیماران سرطانی که دچار بیماری قلبی هستند، عنوان کرد و افزود: یکی از موضوعات مرتبط با این بیماران، نحوه مراقبت از آنها در هنگام درگیر شدن با بیماری کووید ۱۹ است. 

این فلوشیپ اکوکاردیوگرافی، گفت: سخنرانان حاضر در این وبینار، متفق القول بر این عقیده بودند که کارهای ضروری این قبیل از بیماران نباید به خاطر کرونا به تاخیر و تعویق بیافتد.

علیزاده اصل گفت: درخواست ما از این قبیل بیماران این است که با هر گونه علامت جدید، باید به پزشک مراجعه کنند و در این کار سهل انگاری نشود.

وی افزود: این دسته از بیماران می توانند با تشخیص پزشک خود، کارهای درمانی غیر ضروری را به تاخیر بیاندازند تا بتوانند میزان مراجعات را کم کنند.

منبع: خبرگزاری ایلنا