کد خبر: 190793

اسرائیل سست‌تر از خانه عنکبوت شده است

روزنامه رای الیوم در مطلبی با اشاره به داستان ساختگی اخیر رژیم صهیونیستی، تاکتیک سکوت حزب‌الله را عامل قرار گرفتن این رژیم در شرایط بحرانی دانست.
اتاق خبر 24

روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت: رژیم صهیونیستی در تاریخ بیست و هفتم ماه ژوئیه شاهد وضعی از آشوب و سردرگمی درباره درگیری ادعایی میان نظامیان اشغالگر و یک یگان خیالی از نیرو‌های حزب‌الله در مزارع شبعا بود. ابتدا بنیامین نتانیاهو گفت که «یک اتفاق پیچیده» در مناطق مرزی شمال اسرائیل رخ داده است. به دنبال آن سخنان ضد و نقیضی از دشمن صهیونیست و در رسانه‌های آن مطرح شد. این رسانه‌ها خبر‌ها را از منابع نظامی اسرائیلی دریافت می‌کردند.

نتانیاهو احتمالا با این نمایش ساختگی می‌خواست یک موفقیت و دستاورد دروغین و خیالی برای گمراه کردن افکار عمومی جامعه اسرائیل به دست آورد. نتانیاهو قصد داشت با مطرح کردن رویارویی و درگیری نیرو‌های اسرائیلی با حزب‌الله و به طور کلی با محور مقاومت، افکار عمومی شهوندان اسرائیل را از بحران داخلی شامل برخورد دستگاه قضایی با پرونده فساد وی، تظاهرات روزانه مردم اسرائیل مقابل خانه وی که خواهان استعفای او هستند و نیز ناتوانی و شکست دولت وی در مقابله با شیوع ویروس کرونا، منحرف کند. این در حالی است که شیوع ویروس کرونا در اسرائیل و ناتوانی دولت در مهار کردن آن، باعث افزایش بحران اقتصادی و رشد بالای میزان بیکاری در سرزمین‌های اشغالی شده که نارضایتی مردم را از عملکرد کابینه به دنبال داشته است.

داستان ساختگی نتانیاهو میزان آسیب‌پذیری و شکنندگی ارتش رژیم صهیونیستی را آشکار کرد

این اتفاق ساختگی میزان آسیب‌پذیری و شکنندگی ارتش دشمن، سردرگمی آن و میزان ناتوانی و ضعف آمادگی نتانیاهو را به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی آشکار کرد، زیرا وی جلسه هیئت دولت را ناتمام گذاشت و به اعضای کابینه گفت که اتفاق بزرگ و پیچیده‌ای در شمال اسرائیل رخ می‌دهد و برای بررسی و رایزنی این موضوع می‌خواهد با کابینه امنیتی جلسه بگذارد.

نتانیاهو برای کامل کردن این نمایش ساختگی، به همراه بنی گانتس، وزیر جنگ، و بقیه اعضای کابینه (امنیتی) برای بررسی و پیگیری شرایط ادعایی خطرناک در شمال اسرائیل جلسه‌ای در اتاق عملیات در زیر زمین (ساختمان کابینه) تشکیل دادند. در همین حال و در جریان برگزاری جلسه، نتانیاهو تمایل داشت خبر‌ها و جزئیات نمایش شمال، به رسانه‌ها که در دام نتانیاهو افتاده بودند، درز کند تا از این طریق توجه مردم را به تلاش بیهوده، مایوسانه، نخ نما و فرار به جلوی خود جلب کند.

نتانیاهو و وزیر جنگ وی برای هر چه بیشتر حاد نشان دادن این اتفاق ساختگی، از اعزام نیرو‌های بیشتر به مناطق شمال اسرائیل خبر دادند و از نظامیان خواستند خود را مخفی کنند و در معرض دید قرار ندهند تا به آسانی در کمین جنگجویان و تک‌تیرانداز‌های حزب‌الله قرار نگیرند. نتانیاهو همچنین از شهرک‌نشینان در شمال (سرزمین‌های اشغالی) خواست در خانه‌های خود بمانند.

منبع: جام جم آنلاین