کد خبر: 190750

به این ماده نزدیک نشوید/خطر مرگ

تنها یک بار استفاده، دنیا را به قدری عجیب می‌کند و بر مغز مصرف کننده طوری اثر می‌گذارد که شخصیت فرد تا پایان عمرش غیر طبیعی می‌شود.
اتاق خبر 24

 آنقدر داد می‌زد که تمام جنگل صدایش را می‌شنیدند، هر چقدر می‌پرسیدیم که چرا داد می‌زنی نمی‌گفت، خودم هم اصلا حال خوبی نداشتم، فکر کردم به خاطر مواد است که صدای دوستم را بلند می‌شنوم. به تهران که برگشتیم تا چند روز از شدت داد و فریاد‌هایی که آن روز زده بود نمی‌توانست خوب حرف بزند، فهمیدم که آن روز واقعا فریادهایش بلند بوده است.

آرمین از فریاد‌های دوستش می‌گفت و در بین صحبت‌هایش از حس‌هایی که قبلا برای خودش به وجود آمده حرف می‌زد، از گریه‌های بی اختیارش تا فشار عصبی، حال بد، از بد گمانی به اطرافیان، توهم‌هایی که فکر می‌کرد درخت‌ها‌ی خیابان به او حمله می‌کردند و انواع و اقسام فکرهای واهی دیگر.

آرمین ادامه داد: با چهار نفر از دوستانم به یکی از شهر‌های شمال سفر کردیم و برای تفریح به یکی از جنگل‌های آنجا رفتیم. جنگلی سرسبز که به غیر از اینکه می‌خواستیم از تفریح در آنجا لذت ببریم و یک روز را در جنگل سپری کنیم، قصد کار دیگری هم داشتیم.

آرمین حین صحبتمان رول گل را هم آماده کرد. بعد از گرفتن چند کام از گل نفسش را حبس کرد، در همان حالت خواستم از او سوال کنم که با دستش اشاره داد که صبر کنم. سپس چند سرفه کرد و گل را به دوستش داد و در حالی که صورتش سرخ شده بود، گفت این گل خوبیه تازه گرفتیم، هر ۲ تا از این رول‌هایی که پیچیده‌ایم ۵۰ هزار تومان شده است.

آرمین به ادامه‌ توضیح داستان شمالشان پرداخت و گفت: آره، مستقر که شدیم و ناهار خوردیم، شروع کردیم به اسید زدن، خودم چند باری اسید که ال اس دی هم اسم دیگرش است مصرف کرده بودم، اما یکی دو تا از دوستانم دفعه اولشان بود که امتحان می‌کردند.

آرمین حرفش را ادامه داد که هر کسی بعد از مصرف این مواد‌ها یک حس خاص دارد، اصلا نمی‌شود گفت که برای فلان شخص دقیقا چه اتفاقاتی می‌افتد، اسید هوشیاری را بالا می‌برد، تو می‌توانی جز به جز هر چیزی را ببینی، آنقدر به جزئیات توجه می‌کنی که دچار حال بدی می‌شوی و احساس می‌کنی مغزت در حال منفجر شدن است. در جنگل با دوستانم اسید را بر روی زبان گذاشتیم و صبر کردیم که جذب شود، تقریبا نیم ساعت نگذشته بود که کم کم اثراتش را در دوستانم دیدم، با اینکه قبل از مصرف اسید به آن‌ها گفته بودم به چیز‌های خوب فکر کنند، اما آن‌ها گوش ندادند.

او گفت: بعد از گذشت یک ساعت که همه ساکت نشسته بودند، افکار منفی به سراغشان آمد. از آنجایی که همه دوستان صمیمی بودیم، از بیشتر زندگی یکدیگر خبر داشتیم. به خاطر افکار بد، در ظرف چند دقیقه همه با هم به بهانه‌های الکی و مسخره درگیر شدیم و کتک کاری کردیم، به شکلی که خدا به کمکمان رسید که کسی در آن بین کشته نشد.

از شکل و شمایل اسید از او پرسیدم که گفت: از اولش شروع کنم. این ماده را یک دانشمند به اسم هافمن کشف کرده است، این ماده در کشور‌های دیگر در بسته بندی‌های مختلف است. یک کاغذ مخصوص است که یک لیکویید یا مایع بر روی آن ریخته‌اند.

از نوع ماده و آثار و جزئیات و ساختارش می‌گفت. من که متعجب به او نگاه می‌کردم ادامه داد که قیمت هر کدام از آن‌ها که برای یک نفر استفاده می‌شود، حدود ۱۰۰ هزار تومان شده که البته قیمت‌ها مختلف است.

آرمین که جوان حدود ۳۰ ساله با قد بلند و جثه لاغر بود، ظاهرش به کسانی که مواد مخدر‌ صنعتی یا سنتی مصرف می‌کنند، شبیه نبود. کسی اگر تخصص خاصی در شناسایی این افراد را نداشته باشد و به رفتار فرد دقت نکند نمی‌تواند تشخیص دهد که آن‌ها مصرف کننده این مواد‌های روانگردان هستند.

آرمین از بالا رفتن قیمت مواد‌هایی مانند گل ناراحت بود و می‌گفت اصلا نمی‌ارزد که بخواهیم آنقدر پول برای این‌ها خرج کنیم، چون کشیدن گل هم مثل سیگار عادی شده است.

از او پرسیدم که تویی که این طور از این مواد بد می‌گویی و اتفاق‌های بدی که برایت رخ داده، پس چرا باز هم به سراغشان می‌روی؟ می‌گفت: خودم هم نمی‌دانم عادت کرده‌ام و وابسته به آن‌ها شده‌ام، اما مهم‌ترین دلیل مصرف کردنم این است که چندبار اول از بعضی مواد مخدر و روانگردان‌ها لذت برده‌ام. همین به دنبال لذت دوباره بودن، باعث می‌شود که دوباره به سراغ مواد بروم و حتی به مواد قوی‌تر روی بیاورم. لذتی که دفعه اول وجود دارد، بهایش زیاد است و تمام اعصاب و روان آدم را بهم می‌ریزد.

شاید در چهره کمتر مشخص باشد که آرمین از روانگردان‌ها استفاده می‌کند، اما با چند دقیقه دقت به کسی که این مواد را مصرف کرده می‌توان فهمید که در رفتار و کارهایش چقدر دچار اختلال شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران