کد خبر: 190717

جنگ صهیونیست‌ها با سایه حزب‌الله

تنش‌های مرزی اخیر در شمال اراضی اشغالی، تا حدی توانست اهداف پشت پرده صهیونیست‌ها از این جوسازی رسانه‌ای و نظامی را برملا کند و بر هیمنه پوشالی آن صحه گذارد.
اتاق خبر 24

رسانه‌های صهیونیستی از یک هفته گذشته به این سو، همنوا با مقامات ارشد این رژیم سناریوی ساختگی جنگ احتمالی حزب الله را علم کردند. سناریوسازی رسانه‌ای که البته نگرانی از اقدام حزب الله در آن موج می‌زد.

ماندگاری خاطره تلخ جنگ ۳۳ روزه و پیروزی قاطع حزب الله در سال ۲۰۰۶ در حافظه تاریخی صهیونیست ها، گمانه زنی‌های رسانه‌ای آن‌ها را به سمت و سوی هراس آمیخته با تردید سوق می‌داد. سرنخ این نگرانی‌ها به بیانیه ۲۱ ژوئیه حزب الله می‌رسد که در آن به اسرائیل صراحتا اعلام شده بود برای یک حمله انتقامی گوش به زنگ باشد.

صبر راهبردی حزب الله برای پاسخ به تجاوز تل‌آویو در سوریه، بالاخره کار دست صهیونیست‌ها داد. هراس آمیخته با بلاتکلیفی در جبهه صهیونیست ها، بیش از یک هفته تاب نیاورد و عصر دوشنبه در اقدامی سراسیمه و حساب نشده خود را نشان داد. عصر روز دوشنبه رسانه‌های داخلی صهیونیست، خبر از حمله حزب الله به مواضع این رژیم در منطقه مرزی جبل روس در نزدیکی مزارع شعبا را به سرعت پوشش دادند. اما در کمتر از یک ساعت سرو صدا‌ها به سرعت فروکش کرد و خبر برقراری آرامش و بازگشت اوضاع به حالت عادی از سوی رسانه‌های صهیونیست بازتاب داده شد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در هنگام ترک سراسیمه نشست حزب لیکود برای رفتن به پناهگاه، سعی کرد با توسل به لفظ «حادثه امنیتی بزرگ» در بزرگ نمایی ماجرا نقشی داشته باشد. ساعاتی بعد انتشار بیانیه حزب الله به تمامی شلوغ کاری‌های نظامی و رسانه‌ای صهیونیست‌ها پایان داد.

داستان از کجا کلید خورد

شامگاه دوشنبه ۲۱ ژوئیه، حزب الله طی بیانیه‌ای خبر شهادت یکی از رزمندگان خود در سوریه را اعلام کرد. «علی کامل محسن» هدف تجاوز هوایی صهیونیست‌ها به حوالی فرودگاه دمشق قرار گرفته بود. رسانه‌های صهیونیستی به سرعت وارد عمل شدند و بیانیه حزب الله را اینگونه تفسیر کرد: حزب الله قطعا انتقام خواهد گرفت. خیلی زود خط خبری رسانه‌های صهیونیست به نقل از مقامات امنیتی و نظامی آن به سوی هراس از حمله انتقام جویانه حزب الله سمت و سو گرفت.

یک روز بعد شبکه المیادین با انتشار اظهاراتی منتسب به دبیرکل حزب الله اعلام کرد اسرائیل باید برای یک حمله انتقامی هوشیار باشد. هراس صهیونیست‌ها تا آنجا پیش رفت که از طریق سازمان ملل تلویحا از حزب الله خواستند تا از حمله انتقامی صرفنظر کند. در پیام صهیونیست‌ها صراحتا بر تعمدی نبودن شهادت رزمنده حزب الله تاکید شد، پیام ملتمسانه‌ای که روز سه شنبه نیز بار دیگر از طریق کانال‌های بین المللی برای حزب الله ارسال شد. صهیونیست‌ها در این پیام که، موج نگرانی در آن عیان بود، باز هم تاکید کردند به دنبال جنگ منطقه‌ای نیستند. آنچه از تقلا‌های صهیونیست‌ها عیان می‌نماید این است که آن‌ها به هر طریق ممکن می‌خواهند حزب الله را از حمله تلافی جویانه منصرف کنند. هر چند در لابه لای این پیام ها، ادعا‌های واهی آمادگی برای پاسخ به هر گونه تهدیدی نیز باز تکرار شد.

ماجرای آتش بازی عصر دوشنبه در مرز‌های لبنان چه بود

در حالی که نخست وزیر صهیونیست‌ها عصر دوشنبه هراسان به پناهگاه زیر زمینی وزارت امنیت اسرائیل می‌رفت تا با سران این رژیم نشست امنیتی تشکیل دهد، مدعی شد «حزب الله با آتش بازی می‌کند و ما در حال تجربه یک حادثه امنیتی بزرگ هستیم». این ادعا‌ها برای بزرگنمایی حادثه‌ای بود که به اذعان برخی رسانه‌های صهیونیست، ساخته و پرداخته خود آن‌ها بوده است. تا جایی که کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی روایت متفاوتی از «حادثه به اصطلاح امنیتی بزرگ» روز دوشنبه ارائه کرد.

این رسانه صهیونیستی در روایت خود یک دختر نظامی ۱۹ ساله بی تجربه را مقصر ماجراجویی مرزی صهیونیست‌ها معرفی کرد، که ظاهرا اولین گلوله از تفنگ او شلیک شده است. این شبکه عبری زبان تلاش کرد تا همه تقصیر‌ها را به گردن این نظامی تازه کار بیندازد و بدین طریق بر گاف امنیتی اسرائیل سرپوش بگذارد. توهم صهیونیستی یا شلوغ کاری نظامی که به اذعان محافل خبری این رژیم، اگر با درایت مقامات حزب الله همراه نمی‌شد، می‌توانست آتش جنگی خونبار را شعله ور کند. مسلم آنکه صهیونیست ها یکبار دیگر جنگ روانی را به حزب الله باختند.

آب پاکی حزب‌الله روی توهم امنیتی صهیونیست‌ها

ساعتی پس از تنش مرزی ادعایی در شمال اراضی اشغالی بود که حزب الله طی بیانیه‌ای بر تمام شلوغ کاری‌ها و جوسازی‌های رسانه‌ای و نظامی صهیونیست‌ها خط بطلان کشید و اجازه بهره برداری تل‌آویو از سناریوی خودساخته برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌های پیاپی داخلی خود را نداد.

در بیانیه حزب الله قویا بر ناتوانی صهیونیست‌ها در درک اهداف مقاومت، که نتیجه‌ای جز آشفتگی و دستپاچگی نظامی و رسانه‌ای نداشته، تاکید شد. حزب الله ضمن تکذیب دست داشتن در درگیری نمایشی مزارع شعبا، آن را تلاشی نافرجام برای به رخ کشیدن هیمنه پوشالی این رژیم توصیف کرد. حزب الله همچنین بر قطعیت پاسخ به شهادت رزمنده خود در سوریه تاکید و به صهیونیست‌ها پیشنهاد کرد به انتظار مجازات اقدام خود بنشینند.

همین استراتژی دیرینه حزب الله است که موج ترسی را در میان صهیونیست‌ها به راه می‌اندازد، که به طور قطع برای آن‌ها از حمله انتقامی واقعی دردناکتر خواهد بود. نتانیاهو روز گذشته مدعی شد حزب الله در حال بازی با آتش است، اما آنچه از تحولات یک هفته اخیر و خودزنی سراسیمه‌وار آن‌ها در مرز‌های شمالی فلسطین اشغالی استنباط می‌شود، این است که «حزب الله در حال بازی با اعصاب مقامات ارشد نظامی و امنیتی اسرائیل» است. به نظر می‌رسد هراسی که این روز‌های صهیونیست‌ها را در برگرفته، برای مجازات آن‌ها کافی باشد.

بیانیه حزب الله به تداوم هراس در جبهه صهیونیست‌ها بیش از پیش دامن زد و پیش بینی اقدام این جنبش را برای آن‌ها در هاله‌ای از ترس و ابهام قرار داد. پس از این ماجرا، تحلیلگران نظامی صهیونیست و لبنانی همگی در یک موضوع متفق القول بودند: اینکه حزب الله قطعا پاسخ می‌دهد آنهم از نوع دقیق و حساب شده.

منبع: باشگاه خبرنگاران