کد خبر: 190702

ناکامی‌های آمریکا در راهزنی دریایی و هوایی علیه منافع ایران

در صبح روز جمعه ۳ تیر به وقت تهران در شرایطی که چندین ساعت از اقدام پرخطر و تروریستی جنگنده‌های آمریکایی علیه هواپیمای مسافربری ایرانی می‌گذشت، ارتش تروریستی آمریکا بالاخره این موضوع را به گردن گرفت و طی بیانیه‌ای توجیهی و تحریف‌آمیز اعلام کرد: جنگنده اف-۱۵ در ماموریت هوایی روتین خود در مجاورت پایگاه «التنف» در سوریه اقدام به بازرسی بصری هواپیمای مسافربری ماهان ایران کرده است!
اتاق خبر 24

تجاوز و تعرض در رفتار رژیم آمریکا نهادینه شده است؛ پس از ناکامی این رژیم در دستیابی به اهداف نامشروعش در جریان فشار حداکثری به مردم ایران، سردمداران کاخ سفید به تعرض و راهزنی مستقیم علیه منافع ایران در دریا و هوا روی آورده‌اند.

توطئه آمریکا برای راهزنی هوایی
شامگاه پنجشنبه ۲ تیر، دو فروند جنگنده آمریکایی اف ۱۵ در آسمان سوریه، طی رفتاری مخاطره‌آمیز و تروریستی به هواپیمای مسافربری ۱۱۵۲ ماهان ایران نزدیک شدند و آن را تهدید کرده و جان مسافران غیر نظامی که از تهران به مقصد بیروت در حرکت بودند را به خطر انداختند و باعث مجروحیت تعدادی از آنان شدند.

نامه ایران به دبیرکل سازمان ملل
در نخستین دقایق پس از این اقدام پرخطر آمریکایی‌ها که در صورت عدم تبحر خلبان ایرانی، به قیمت جان مسافران ایرانی پرواز ۱۱۵۲ منجر می‌شد، در شرایطی که ستاد فرماندهی تروریست‌های آمریکایی از اعلام موضع خودداری می‌کرد، «مجید تخت‌روانچی» سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد طی تماسی با «آنتونیو گوترش» دبیرکل آن سازمان صراحتا تاکید کرد که چنانچه هر حادثه‌ای در مسیر برگشت برای این هواپیما اتفاق افتد جمهوری اسلامی ایران آمریکا را مسئول آن خواهد شناخت. بنا بر اعلام «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، این پیام همچنین به سفیر سویس در تهران نیز داده شد.

بیانیه تحریف‌آمیز آمریکایی‌ها
اما در صبح روز جمعه ۳ تیر به وقت تهران در شرایطی که چندین ساعت از اقدام پرخطر و تروریستی جنگنده‌های آمریکایی علیه هواپیمای مسافربری ایرانی می‌گذشت، ارتش تروریستی آمریکا بالاخره این موضوع را به گردن گرفت و طی بیانیه‌ای توجیهی و تحریف‌آمیز که از جانب «بیل اوربان» سخنگوی سازمان تروریستی سنتکام منتشر شد، اعلام کرد: جنگنده اف-۱۵ در ماموریت هوایی روتین خود در مجاورت پایگاه «التنف» در سوریه اقدام به بازرسی بصری هواپیمای مسافربری ماهان ایران کرده است.

در بیانیه مزبور ادعا شده بود، فاصله‌ جنگنده آمریکایی با هواپیمای ایرانی ایمن و در حدود ۱۰۰۰ متر بوده است و زمانی که خلبان اف-۱۵، هواپیما را به عنوان هواپیمای مسافربری ماهان‌ایر شناسایی کرد، جنگنده اف-۱۵ به صورت امن اقدام به فاصله گرفتن از هواپیما کرد.

منبع: میزان