کد خبر: 190687

چالش‌های پیش روی ترامپ در کمتر از ۱۰۰ روز به انتخابات

در حالی که کمتر از ۱۰۰ روز تا برگزاری انتخابات آمریکا باقی مانده، رئیس‌جمهور این کشور با چالش‎‌هایی سیاسی بسیاری مواجه شده است.
اتاق خبر 24

نشریه هافینگتن پست در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ در حالی که کمتر از ۱۰۰ روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر باقی مانده، با دشواری‌های سیاسی مواجه شده است. این در حالی است که شمار زیادی از آمریکایی‌ها می‌گویند این کشور در مقایسه با همه دوران‌های قبلی در دوران ریاست جمهوری ترامپ، در حال حرکت در مسیر اشتباهی است.

بدین ترتیب، رئیس جمهور کنونی آمریکا در شرایط دشواری برای انتخاب مجدد در مقابل جو بایدن نامزد دموکرات‌ها قرار گرفته است.

نظرسنجی‌های جدید آسوشیتدپرس و مرکز تحقیقات امور عمومی نورک نیز نشان می‌دهد میزان تأیید عملکرد ترامپ در ارتباط با همه‌گیری کووید-۱۹ به شدت کاهش یافته و تنها ۳۲ درصد از آمریکایی‌ها از رویکرد او در این باره حمایت می‌کنند. حتی جایگاه ترامپ در بخش اقتصادی طی دو ماه گذشته با کاهش مواجه بوده است.

هافینگتن پست در ادامه نوشت: این مشکلات سیاسی سبب ایجاد یک تغییر ناگهانی در کاخ سفید در فصل تابستان و همچنین در کارزار انتخاباتی ترامپ شد. ترامپ پس از آن که ماه‌ها را صرف کم اهمیت نشان دادن این همه گیری و نادیده گرفتن ظهور مجدد این ویروس در چندین ایالت کرد، همین هفته گذشته هشدار داد احتمالا اوضاع رو به وخامت خواهد گذاشت و بهتر نخواهد شد.

او پس از آن که بار‌ها اهمیت استفاده از ماسک به منظور محدود کردن روند گسترش این ویروس را کاهش داد، اکنون از آمریکایی‌ها می‌خواهد تا از ماسک استفاده کنند. رئیس جمهور آمریکا پس از تأکید در ارتباط با این موضوع که او می‌تواند در ماه اوت یک مجمع حزبی بزرگ را برگزار کند، در نهایت اعلام کرد از تلاش برای برگزاری چنین نشستی دست برداشته است.

چشم‌انداز‌ها درباره انتخاب مجدد ترامپ با شیوه مدیریت کرونا ربط دارد

هافینگتن پست افزود: تغییر رویکرد ناگهانی ترامپ بر واقعیات مرتبط با شرایطی تأکید دارد که او طی سه ماه مانده تا برگزاری انتخابات با آن مواجه است. حتی در حالی که او در تلاش برای متمرکز کردن رقابت خود با بایدن بر سر موضوعات چالش‌زای فرهنگی و ارسال پیام «قانون و نظم» است, اما چشم‌انداز‌ها در ارتباط با انتخاب مجدد ترامپ با شیوه مدیریت همه‌گیری کرونا ربط دارد و این که آیا رأی‌دهندگان بر این باورند که کشورشان تحت رهبری او بار دیگر در مسیر درست قرار خواهد گرفت یا خیر.

منبع: خبرگزاری ایسنا