کد خبر: 190686

۳۰ درصد سهام عدالت به عمد فروش نمی‌رود؟

۳۰ درصد اول سهام عدالت که یک ماهی می شود برای فروش به بانک ها سپرده شده با موانع متعدد عمدی و سهوی دست و پنجه نرم می کند.
اتاق خبر 24

کمتر از دو هفته دیگر به آزادسازی ۳۰ درصد دوم سهام عدالت باقی مانده است درحالی که برخی سهامداران سهام عدالت هنوز از وجود برخی مشکلات برای فروش ۳۰ درصد اول سخن می‌گویند. برابر آمار‌ها از ۲ میلیون نفری که اقدام به فروش این سهام خود کرده اند، ۹ هزار نفر هنوز قادر به فروش سهام خود نشده اند و این درحالیست که برخی از دارندگان هم مشکلاتشان پس از فروش آغاز شده است.

یکی از سهامداران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان می گوید: قریب به یک ماه و نیم می‌شود که اقدام به فروش سهام عدالت خود کرده ام، اما هنوز یک ریال هم به حساب بنده واریز نشده و از همه این‌ها بدتر این است که بانک عامل جوابگوی این وضع نیست.

یکی دیگر از سهامداران نیز به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: حدود یک ماهی می‌شود که اقدام به فروش ۳۰ درصد سهام عدالت کرده ام، اما تا این لحظه هیچ مبلغی به حساب بنده واریز نشده و بعد از مراجعه به بانک عامل، متصدی هیچ جواب قانع کننده‌ای نداد.

فهیمی: مشکلی برای پرداخت مبلغ فروش سهام عدالت وجود ندارد

با این وجود برخی مسئولان همچنان معتقدند که مردم خود باعث بروز این مشکلات هستند و به نوعی مردم را مسبب این ناهماهنگی‌ها می‌دانند. در همین راستا حسین فهیمی سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت در گفت‌وگو با خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه زیرساخت‌های سازمان بورس هیچ ایرادی ندارد، گفت: اگر همین امروز به ما دستور دهند که شرایطی فراهم کنید تا مشمولان بتوانند صد در صد سهام خود را به فروش برسانند، نهاد‌های ما این آمادگی را دارند.

او ادامه داد: تعدادی از افراد همچنان با مشکل شماره تلفن همراه به نام خود رو به رو هستند و برای برخی افراد نیز بانک مرکزی شماره شبای آن‌ها را تایید نکرده یا حساب بانکی آن‌ها غیر فعال بوده است یعنی شماره شبا به دلیل گذشت زمان قابل توجه، مسدود شده و بنابر دستور‌های قضایی امکان واریز وجه وجود ندارد.

امینی خواه: شماره شبای سهامداران عدالت مشکلی ندارد

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که امینی خواه بازرس کل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان تاکید کرد: شماره شبای بسیاری از افرادی را که سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده گذاری اذعان دارد دارای مشکل است را چک کرده ایم و هیچ ایرادی نداشته و در این ۳ سال گذشته، سود به همین شماره شبای آن‌ها واریز شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا