کد خبر: 190681

راه‌اندازی اولین مرکز نقاهتگاهی بیماران کرونایی در مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از راه‌اندازی اولین مرکز نقاهتگاهی بیماران کرونایی در مشهد خبر داد.
اتاق خبر 24

محمدصادق براتی در حاشیه بازدید از مرکز نقاهتگاهی بیماران کرونایی اظهار کرد: در موج اول بیماری حدود ۲۰ هزار تخت نقاهتگاهی در شهرستان مشهد و ۵ هزار تخت در برخی شهرستان‌های استان پیش‌بینی شد که خوشبختانه با رعایت مردم استان طی عبور از موج اول با کمترین خسارت جانی، از این ظرفیت‌های پیش‌بینی شده استفاده نشد.

وی افزود: در حال حاضر شرایط مناسبی وجود ندارد و علیرغم اینکه تاکید شد که مردم عزیز توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند اما در تیر ماه این مراقبت‌ها از سوی مردم کاهش یافت و همین امر باعث شد که امروز بالاترین سطح بستری بیماران استان را شاهد باشیم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: با تصمیم مدیریت عالی استان مراکز نقاهتگاهی که از گذشته پیش‌بینی شده بود را مجدداً راه‌اندازی کردیم و در یکی از این مراکز پذیرش بیمار انجام شده است.

براتی با اشاره به چگونگی پذیرش افراد در مراکز نقاهتگاهی بیان کرد: افرادی که وضعیت جسمانی مناسبی دارند و نیازی به مراقبت‌های بیمارستانی ندارند اما تست آنها مثبت است و علائم بیماری در آنها وجود دارد به این مراکز مراجعه می‌کنند و پس از گذراندن دوران نقاهت و بهبودی کامل از این مراکز خارج می‌شوند، در این راستا گروه دوم افرادی هستند که در بیمارستان‌ها از خدمات درمانی استفاده کرده و شرایط مناسبی پیدا کرده‌اند و به دلیل محدودیت تخت‌های بیمارستانی به این مراکز برای ادامه روند بهبودی هدایت می‌شوند تا مقداری از فشار مراکز درمانی کاسته شود.

وی تاکید کرد: مردم همچون روزهای ابتدایی شیوع بیماری کرونا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و سعی کنند بر اساس اصل امر به معروف و نهی از منکر در مجامعی که ضرورتاً حضور پیدا می‌کنند به افرادی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند تذکر دهند.

منبع: خبرآنلاین