کد خبر: 190679

موج دوم کرونا قیمت نفت را در محدوده ۴۰ دلار نگه می‌دارد

با وجود افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و نگرانی در مورد موج دوم همه گیری این ویروس، قیمت نفت همچنان در محدوده ۴۰ دلار در هر بشکه قرار دارد و به نظر نمی رسد تغییر چندانی در آن ایجاد شود.
اتاق خبر 24

علیرغم افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و نگرانی در مورد موج دوم همه گیری این ویروس، قیمت نفت همچنان در محدوده 40 دلار در هر بشکه قرار دارد و به نظر نمی رسد بازارهای نفت فرصت چندانی برای بالا رفتن از این محدوده داشته باشند.

 ادوارد بن مدیر ارشد مارکت ایکانامیکس در شرکت خدمات مالی و بانکداری ان بی دی امارات، عقیده دارد:« بازار نفت با ثبت کمترین تغییرات در قیمت نفت برای سومین هفته پیاپی، به تدریج ثبات خود را به دست می‌آورد. قیمت نفت خام برنت 20 سنت طی هفته گذشته افزایش یافته و به 43.34 دلار در هر بشکه رسیده است. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 75 سنت افزایش، 41.34 دلار در هر بشکه معامله می‌شود».

وی گفت:« بازارهای نفت باید بررسی کنند در شرایطی که تنظیم عرضه نفت از سوی ائتلاف اوپک پلاس و سایر تولیدکنندگان تاثیر خود را در بازار گذاشته است، آیا تقاضا تحت تاثیر موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا در بسیاری از کشورها قرار می گیرد؟».

ریستاد انرژی در آخرین دورنمای خود از تقاضای نفت اعلام کرد با فرا رسیدن موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا، رشد تقاضا حداقل تا ماه اکتبر ثابت می ماند.

منبع: خبرگزاری ایرنا