کد خبر: 190660

بازگشایی سینماها شتاب‌زده و بدون برنامه بود

یک منتقد سینما گفت: از نظر من روند بازگشایی سینماها باید پله پله و با صبر بیشتری صورت می گرفت، شاید اگر سینماها دیرتر باز می‌شد شاهد شکست در گیشه و پس زدگی اکثریت آثار نمی‌شدیم.
اتاق خبر 24

سینماهای سراسر کشور از اسفند ماه سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا با تعطیلی طولانی مدتی روبرو شدند، نوعی از تعطیلات که تاریخ سینما تا به حال آن را تجربه نکرده بود و به اذعان بسیاری از اهالی سینما تاثیرات منفی طولانی مدتی بر این عرصه خواهد گذاشت. 

با آغاز سال نو جریان‌های تازه سینما همچون اکران آنلاین و سینماماشین به مدیوم‌های اکران اضافه شدند، این شیوه‌های تازه اکران در ابتدا با اقبال فراوانی روبرو شدند اما هیچکدام نتوانستند جایگزین خوبی برای اکران کلاسیک در سالنهای سینما باشند، اکران سینما ماشین بسیار محدود شکل گرفت و اکران آنلاین سینماها هم با توجه به قاچاق سریع تمامی آثار آنلاین در نطفه با شکست روبرو شد. 

بازگشایی سینماها در تاریخ اول تیر ماه سال جاری برای اکثریت دوستداران سینما و فیلمسازان اتفاقی جذاب بود ولی در مقابل عده‌ای این بازگشایی در شرایط بحران کرونا را اشتباهی بزرگ می دانستند، در نهایت اکران هشت فیلم باعث با بازگشایی سینماها همراه بود، آثاری که به صورت نامتوازن گیشه را در اختیار گرفتند و به جز دو فیلم هیچکدام فروش موفقی نداشتند.

منبع: خبرگزاری ایرنا