کد خبر: 190646

پُر شدن یک سوم تخت‌های بیمارستانی تهران به دلیل کرونا

معاون درمان ستاد کرونای تهران گفت: یک سوم تخت های بیمارستانی در تهران به کرونا اختصاص یافته است.
اتاق خبر 24

کنترل شیوع کرونا در تهران به عنوان پاتخت کشور و گلوگاه و گرانیگاه بسیاری از فعالیت های اجتماعی و سیاسی و یکی از کلانشهرهای اقتصادی بسیار مهم است، با وجود اجباری شدن ماسک و تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی، نگرانی ها برای پایتخت رو به افزایش است.

اختصاص۳۰  درصد تخت های بیمارستانی تهران به بیماران کرونایی

نادر توکلی معاون درمان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای  با بیان اینکه تقریبا ۳۰ تا ۳۵ درصد تخت‌های بیمارستانی در تهران به کرونا اختصاص پیدا کرده اند، گفت: تمام بیمارستان‌های دولتی، خصوصی، خیریه و نیمه دولتی در شرایط کنونی درگیر کرونا هستند، حتی برخی بیمارستان‌های خصوصی مانند بیمارستان ایثار فقط بیمار کرونایی پذیرش می‌کنند.

او ادامه داد: در حال رایزنی هستیم تا بیمارستان‌های خصوصی بیشتری پای کار بیایند و تخت‌های بیشتری به بیماران کرونایی در بخش خصوصی تخصیص پیدا کند.

بستری بیماران کرونایی در نیمی از تخت‌های مراقبت ویژه تهران

معاون درمان ستاد فرماندهی عملیات مقابله با کرونای تهران گفت: در تهران نیمی از تخت‌های آی سی یو بزرگسالان به بیماران کرونایی اختصاص یافته اند، دو سوم بیماران کرونایی در بخش‌های عادی و یک سوم در بخش‌های ویژه بستری هستند.

توکلی با بیان اینکه شرایط مناسب نیست و و در عمل وضعیت قرمز کرونایی در تهران حاکم است، گفت: چرا که تعداد موارد ابتلا و بستری بالاست، حجم اعظم بیماران کرونایی به بخش‌های سرپایی مراجعه می‌کنند و بیماران بد حال که تنگی نفس پیدا کرده اند و دچار کمبود اکسیژن شده اند، در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا