کد خبر: 190635

عزاداری باشکوه محرم مانند سال های قبل برگزار خواهد شد

 رییس جمهور با بیان اینکه ملت بزرگ ایران به زانودر نمی‌آید، گفت: برای پیشرفت باید دو عنصر امید به آینده و تدبیر و برنامه ریزی را در دستورکار قرار دهیم.
اتاق خبر 24

خحت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز  در ستاد ملی  مدیریت کرونا اظهارداشت: هرچقدر فشارها افزوده شود ملت ایران به زانودر نمی آید .

وی با بیان اینکه دو عنصر را باید برای پیشرفت  و گذر از مشکلات و فشارهای کنونی مدنظر قرار دهیم، افزود: یکی  امید به آینده است. اگر یاس جامعه را فرابگیرد، موفقیتی در کار نخواهد بود ما همواره به روز فرج مان همیشه امیدوار هستیم و می دانیم به زودی موفقیت نهایی با ملت ایران پیروز است. دومین عامل هم تدبیر و برنامه ریزی درست است.  

رییس جمهور با بیان اینکه استان‌های کرمانشاه، کردستان خوزستان از پیک کرونا عبور کرده‌اند، اظهارداشت: با تلاش مسئولان و اجرای پروتکل‌ها توسط مردم، در برخی استان‌ها همچون کرمانشاه، کردستان وخوزستان از پیک کرونا عبور کردیم؛ متاسفانه برخی استان‌ها همچنان در مسیر پیک هستند. 

روحانی با اشاره به اینکه زندگی مردم با عشق امام حسین(ع) عجین شده است، تاکید کرد: هم عزاداری محرم و هم رعایت پروتکل ها باید با هم رعایت شوند، سوگواری  امام حسین(ع) به عنوان یک فرهنگ والا و ارزشمند پاس داشته شود. سوگواری حتما و جلوگیری از شیوع کرونا هم قطعاً، این دو باید کنار هم باشند. زمان عزاداری ها باید کمتر شود. اصل عزاداری باشکوه محرم مانند سال های قبل برگزار خواهد شد. کسی نمی تواند بین دین و علم فاصله ای ایجاد کند. 

منبع: خبرگزاری ایرنا