کد خبر: 190634

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۵/۰۴

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایا معاملات روز جمعه با ۳ سنت افزایش به ۴۳ دلار و ۳۴ سنت رسید.
اتاق خبر 24

به دنبال انتشار برخی آمارهای مثبت اقتصادی قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود اما تنش ها بین آمریکا و چین موجب شد رشد قیمت ها محدود شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با 3 سنت افزایش به 43 دلار و 34 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 22 سنت افزایش به 41 دلار و 29 سنت رسید.

قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در این هفته به ترتیب نیم و 1.7 درصد رشد داشت.

در آستانه تعطیلات آخر هفته توجه فعالان بازار معطوف طوفان استوایی هانا است که پیش بینی شده امروز تگزاس را در نوردد. شرکت های انرژی گفته اند تاکنون هیچ یک از سکوهای نفتی واقع در شمال خلیج مکزیک تخلیه یا تعطیل نشده اند.

بر اساس شاخص مدیران خرید مارکیت، فعالیت های تجاری حوزه یورو در ماه جولای برای اولین بار از زمان شیوع کرونا افزایش یافته است. این شاخص یک معیار مناسب در زمینه میزان سلامت اقتصادی اروپا محسوب می شود.

فیل فلین تحلیلگر ارشد گروه فیلیپ فیوچرز در شیکاگو گفت: «آمارهای اقتصادی در اروپا بسیار بهتر از حد انتظار بوده که نشان می دهد میزان افت تقاضا در ماه های اخیر به دلیل شیوع کرونا به اندازه ای که تحلیلگران تصور می کردند نبوده است.»

در همین حال، میزان فعالیت های اقتصادی در آمریکا در ماه جولای به بالاترین رقم طی 6 ماه گذشته رسیده است. اما همزمان با افزایش موارد ابتلا به کرونا شرکت های آمریکایی شاهد کاهش در ثبت سفارشات جدید بوده اند.

افزایش بی سابقه موارد ابتلا به کرونا چشم انداز اقتصاد آمریکا را تیره و تار کرده است. برخی ایالت ها مجددا محدودیت ها را برقرار کرده اند که می تواند مصرف سوخت را کاهش دهد

منبع: خبرگزاری ایلنا