کد خبر: 190629

ابتلای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در جهان

شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ تاکنون به ۶۴۲ هزار و ۸۱۴ نفر رسیده است.
اتاق خبر 24

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۵ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۲۹۱ نفر رسیده و مرگ ۶۴۲ هزار و ۸۱۴ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۹ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۲۲۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

از میان پنج میلیون و ۵۶۱ هزار و ۲۵۷ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی پنج میلیون و ۴۹۴ هزار و ۹۹۴ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۶ هزار و ۲۶۳ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۰ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۳۴ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۹ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۲۲۰ نفر معادل ۹۴ درصد از موارد بهبود یافته و ۶۴۲ هزار و ۸۱۴ نفر معادل شش درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

منبع: جام نیوز