کد خبر: 190618

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۵/۰۳

در حالی که ارزش دلار آمریکا به پایین ترین رقم خود در طی حدود ۲ سال گذشته رسیده قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود، هرچند نگرانی های ناشی از افزایش موارد ابتلا به کرونا و تنش ها میان آمریکا و چین مانع از رشد بیشتر قیمت ها شد.
اتاق خبر 24

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 15 سنت معادل 0.4 درصد افزایش به 43 دلار و 46 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 12 سنت معادل 0.3 درصد رشد به 41 دلار و 19 سنت رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا گفت: «در حالی که همچنان انتظار بالایی وجود دارد که کنگره بتواند یک بسته محرک اقتصادی دیگر را به تصویب برساند، قیمت نفت در تلاش برای تثبیت شدن است.»

وی افزود: «آمارهایی که دیروز از اقتصاد آمریکا منتشر شد نشان داد که ترمیم اقتصادی با دشواری مواجه است و کمک های بیشتری از جانب دولت فدرال در راه است.»

تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری در هفته گذشته به شکل غیرمنتظره ای به 1.416 میلیون نفر افزایش یافته که در طی حدود 4 ماه گذشته بی سابقه است. این نشان می دهد که روند ترمیم اقتصاد آمریکا در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا در حال متوقف شدن است.

منبع: خبرگزاری ایلنا