کد خبر: 190616

آمار جهانی همه گیری کرونا

شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ تاکنون به ۶۳۶ هزار و ۴۷۹ نفر رسیده است.
اتاق خبر 24

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۵ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۶۴۹ نفر رسیده و مرگ ۶۳۶ هزار و ۴۷۹ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۹ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۶۴۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان پنج میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۲۹ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی پنج میلیون و ۴۱۶ هزار و ۲۷۵ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۶ هزار و ۲۵۴ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۰ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۱۲۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، نه میلیون و ۵۳۵ هزار و ۶۴۱ نفر معادل ۹۴ درصد از موارد بهبود یافته و ۶۳۶ هزار و ۴۷۹ نفر معادل شش درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا