کد خبر: 190601

شرایط بد کارگران در روزهای کرونایی

 دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت:کارگران هیچ بهره‌ای از وام‌های حمایتی دوران کرونا نبرده‌اند زیرا این وام‌ها صرفا به صاحبان مشاغل اختصاص پیدا کرده است.
اتاق خبر 24

هادی ابوی با اشاره به مشکلات عدیده معیشتی کارگران اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا شرایط معیشتی و کاری کارگران را نسبت به گذشته وخیم‌تر کرده و عمده وعده‌های ارائه شده به کارگران نیز عملیاتی نشده است.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران بیان کرد: امروز شاهد هستیم که بخشی از کارگرانی که در بخش‌های ساختمانی و گردشگری فعال بوده‌اند بیکار شده‌اند و به دلیل اینکه از مزایای بیمه بیکاری نیز برخوردار نیستند شرایط مساعدی ندارند.

ابوی تصریح کرد: بخشی از کمبودهای این کارگران در شرایط حاضر از طریق بسته‌های معیشتی و کمک‌هایی که از سوی نهادهایی مانند آستان قدس، کمیته امداد و بهزیستی و... ارائه می‌شود می‌گذرد و اگر این کمک‌ها نیز نبود معیشت کارگران با بحرانی جدی‌تر نسبت به شرایط فعلی روبرو می‌شد.

وی ادامه داد: یکی از ایرادات اساسی در حال حاضر این است که کارگران از وام‌های حمایتی که در شرایط کرونا قرار بود اختصاص پیدا کند بهره‌ای ندارند و این وام‌ها صرفا به صاحبان مشاغل اختصاص پیدا کرده و دولت حمایتی از کارگران صورت نداده است.

ابوی عنوان کرد: کارگران زیادی در صف دریافت بسته‌های معیشتی هستند و در این میان کارگرانی که فاقد بیمه بیکاری‌ا‌ند بدترین شرایط را تجربه می‌کنند زیرا شامل هیچ گونه حمایتی نشده‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم