کد خبر: 190563

قُل قُل قلیان جای بوی برنج

از آنجایی که عرضه قلیان در رستوران‌ها ممنوع است، اما این کار در اغلب رستوران‌های پایتخت انجام می‌شود.
اتاق خبر 24

از گذشته رستوران‌ها محفلی برای تجمع خانوادگی و صرف غذا در کنار اعضای خانواده و یا برگزاری مهمانی‌های فامیلی بودند و افراد برای ساعاتی هم که شده به همراه اعضای خانواده خود به رستوران می‌رفتند.

از آن جایی که رستوران یک محل عمومی است، رعایت برخی نکات از سوی کارکنانش باید مورد توجه متصدیان آن قرار گیرد تا در پی این موضوع رضایت خاطر مراجعه کنندگان به رستوران‌ها تأمین شود.

طبق پروانه کسبی که از سوی سازمان‌های نظارتی و اتحادیه مربوطه به مالکان رستوران‌ها و تالار‌ها داده می‌شود، باید در این محل فقط سرو غذا، دسر، میوه، چای و دیگر تنقلات صورت گیرد، اما این روز‌ها با گسترش عرضه قلیان در سفره خانه‌ها شاهد خودنمایی تنه‌های قلیان در برخی از رستوران‌ها و دودی شدن این مکان‌ها هستیم و متصدیان تالار‌ها و رستوران‌ها در کنار سرو غذا اقدام به عرضه قلیان نیز می‌کنند.

اغلب افراد به همراه خانواده و فرزندانشان به رستوران می‌آیند تا در کنار یکدیگر در محیطی آرام و دلنشین اوقات خوشی را سپری کنند، اما با مشاهده تنه‌های قلیان و دود‌های معلق در فضای رستوران‌ها کامشان زهر می‌شود.

بسیاری از والدین معتقدند که نباید در حضور فرزندان قلیان مورد استفاده بزرگتر‌ها قرار گیرد، چرا که بر روی تربیت آن‌ها تأثیر منفی می‌گذارد، از طرفی برخی از مشتریان رستوران‌ها افراد کهنسال و یا دارای مشکلات ریوی هستند و از این رو استنشاق دود قلیان برای آن‌ها مضر است و در صورت حضور در این گونه اماکن ریه‌ها و مجاری تنفسیشان مورد آسیب قرار خواهد گرفت.

حال سوال اصلی این است که مگر محل عرضه قلیان قهوه خانه و سفره خانه نیست و مشاهده تنه‌های قلیان در رستوران‌ها چه معنی دارد؟

منبع: خبرآنلاین