کد خبر: 190556

خبرهای خوشی برای جوانان فاقدمسکن در راه است

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس با بیان اینکه مجلس یازدهم به موضوع گرانی مسکن ورود کرده است، گفت: یقیناً در آینده خبرهای خوشی برای جوانان فاقدمسکن داریم.
اتاق خبر 24

پرویز اوسطی با بیان اینکه مجلس یازدهم به موضوع گرانی مسکن ورود کرده است، اظهار داشت: تصویب کلیات طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی نخستین اقدام انقلابی مجلس در این بخش بود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح خانه‌های خالی دو برابر قیمت اجاره مشمول مالیات می‌شوند، افزود: ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم با هدف تأثیرگذاری بیشتر در اجرا اصلاح شد، براین اساس ضرایب مربوط به اخذ مالیات از خانه‌های خالی تغییر کرده تا بازدارندگی بیشتر و خانه‌های خالی به بازار عرضه شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس با بیان اینکه مجلس همچنان برای حوزه مسکن برنامه‌های خوبی دارد، تصریح کرد: یقیناً در آینده خبرهای خوشی برای جوانان فاقدمسکن داشته و با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در راستای رفع مشکلات حوزه‌های مختلف از جمله مسکن، اقتصاد، تولید و معیشت مردم گام برمی‌داریم.

اوسطی بیان کرد: انتظار می‌رود آینده خوبی برای ساماندهی مسکن پیش‌رو داشته و حوزه‌هایی که شاید مجلس قبل به آن اهمیت آنچنانی نداده، در این دوره سامان یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم