کد خبر: 190542

صعود خفیف دلار

شاخص دلار به بالای ۹۶ واحد بازگشت.
اتاق خبر 24

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشستی در بروکسل گرد هم خواهند آمد تا در خصوص نهایی شدن بسته محرک ۷۵۰ میلیارد یورویی رایزنی کنند. با توجه به منفی شدن رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای اروپایی، این بسته می تواند کمک بزرگی به خروج کشورهای اروپایی از رکود کند. با این حال هنوز برخی از کشورهای عضو به طور کامل با ابتکار آلمان و فرانسه موافق نیستند و همین مساله نیز باعث شده است اجرای این برنامه نجات چندین مرتبه به تاخیر بیافتد.

در آمریکا استیون منوچین- وزیر خزانه داری با ارسال نامه ای به اعضای کنگره از آن ها خواسته است تا مقدمات اجرایی شدن یک بسته حمایتی دیگر را تسهیل کنند. به زودی اعتبار لایحه حمایتی فعلی که مجوز پرداخت یارانه نقدی مستقیم به شهروندان را می دهد، به پایان می رسد. منوچین گفته است تمرکز بسته جدید کماکان روی حمایت از خانوارهای با درآمد پایین و متوسط و کسب و کارهای خرد خواهد بود.

در آسیا، هر چند رشد اقتصادی چین در سطح مثبت باقی مانده است، اما آمارهای منتشر شده نشان می دهد که برای پنجمین ماه متوالی، رشد بخش خرده فروشی در سطح منفی باقی مانده است و این مساله می تواند بر ضعیف باقی ماندن سطح تقاضا در یکی از بزرگ ترین بازارهای مصرفی جهان و در نتیجه تجارت جهانی اثر منفی بگذارد.

منبع: جام جم آنلاین