کد خبر: 190525

احتمال افزایش تولید نفت قوت گرفت

کارشناس حوزه انرژی افزایش تولید نفت به منظور افزایش سهم فروش در بازار را برای ماه آتی محتمل دانست.
اتاق خبر 24

رضا مقیمی  با اشاره وضعیت بازار نفتی اظهار کرد: بازار نفتی تحت تاثیر بیماری کرونا با کاهش تقاضا مواجه شده است و تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید به احیایی قیمت‌های نفتی کمک کرد.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: افزایش سهم از بازار نفتی و دلیل فنی برای کاهش تولید می‌تواند منجر به عدم تمدید کاهش تولید در ماه‌های آتی شود.

وی افزود: پیش از توافق اوپک پلاس جنگ نفتی عربستان و روسیه به کاهش قیمت در بازار منجر شد و این شرایط می‌تواند بر جریان توافقات سازمان اوپک پلاس تاثیر گذار باشد.مقیمی بیان کرد: کاهش تولید نفت از الگوی علمی تبعیت می‌کند و در برخی از شرایط کاهش تولید می‌تواند به مخازن نفتی آسیب وارد کند بر ادامه تواقق کاهش تولید نفت تاثیر گذار است.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: اعضای اوپک پلاس به دنبال حفظ سهم خود از بازار‌های آسیایی هستند و حضور برخی از کشور‌های حوزه آمریکای جنوبی در این بازار‌ها می‌تواند شکل تواف را تغییر دهد.

وی ادامه داد: افزایش تردد و کاهش محدودیت تقاضا را تا حدودی افزایش داده است و به نظر می‌رسد کاهش ۹.۷ میلیون بشکه‌ای نفت برای ماه آتی اجرا نشود و میزان کاهش به ۷.۷ میلیون بشکه برسد.

مقیمی بیان کرد: در صورت افزایش تولید احتمال کاهش قیمت‌ها وجود دارد و قیمت ۴۰ دلاری برای کشور‌های حوزه خلیج فارس شرایط بهتری را نسبت به آمریکا رقم خواهد زد.

این کارشناس حوزه انرژی بیان کرد: برخی از اعضای اوپک پلاس از ورود آمریکا به بازار نفتی و سهم خواهی آن‌ها برای فروش چندان رضایت ندارند و این موضوع می‌تواند با افزایش تولید و کاهش قیمت‌ها به حذف آمریکا از بازار‌های نفتی در آینده منجر شود.

منبع: میزان