کد خبر: 190503

آیا واکسن کرونا در صورت کشف مداوم باید تزریق شود؟

 معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در واکنش به اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر "ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا و کاهش احتمال اثربخشی واکسن کرونا" توضیحاتی ارائه داد.
اتاق خبر 24

اخیراً اخباری در فضای مجازی منتشر شده است مبنی بر: اگر ویروس کرونا بتواند باعث ابتلای مجدد بهبودیافتگان به کرونا شود، پس اگر واکسن کرونا نیز کشف شود نمی‌‌تواند چندان مفید باشد و شاید نیاز باشد واکسن کرونا را به‌طور مداوم تزریق کنیم!

رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در گفت‌‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم در واکنش به این مطلب گفت: آن‌‌چه تاکنون مشخص است این است که ابتلا به بیماری کرونا باعث ایجاد ایمنی پایداری می‌‌شود و معلوم نیست که ایمنی ناشی از ابتلا به این بیماری ناقص باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که "آیا مواردی از ابتلای مجدد به کرونا در ایران داشته‌‌ایم"، تصریح کرد: خیر؛ در هیچ جای دنیا نیز هنوز ثابت نشده است که ابتلای مجدد به کرونا رخ بدهد؛ در مورد اکثر افرادی که گفته می‌‌شد که دچار ابتلای مجدد به این بیماری شده‌‌اند پس از بررسی مشخص شد که طول بیماری آن‌‌ها افزایش یافته است و در واقع یک کرونای طول‌‌کشیده است و در برخی موارد استثنائی حتی بیماری تا 60 روز به‌طول انجامیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم