کد خبر: 190500

تنگ‌تر شدن حلقه محاصره موشکی ایران علیه اسرائیل

سرلشگر صهیونیست معتقد است رژیم صهیونیستی فاقد قابلیت لازم برای مقابله با تهدیدی است که موجودیت آن را نشانه رفته است.
اتاق خبر 24

در نگرش راهبردی رژیم صهیونیستی هیچ تهدیدی هشدار آمیزتر از بلندپروازی های ادعایی ایران و توسعه توانمندی های نظامی آن در همسایگی این رژیم به ویژه در سال های اخیر تعریف نشده است.

طراحان استراتژیک در اراضی اشغالی معتقدند خطری فراتر از جاه طلبی های ایران در عرصه نظامی برای صهیونیست ها در دنیای کنونی متصور نیست. صهیونیست ها طیف این تهدیدها را ترکیبی از تهدیدهای فوری تا میان مدت در جبهه نظامی در سوریه، لبنان و عراق می دانند که اگر به ادعای آنها تهدیدهای حماس در غزه و تهدیدات بلندمدت تسلیحات اتمی به آن افزون گردد، اهمیت و فوریت این تهدیدها بیشتر نمایان می شود.

یک رسانه صهیونیستی با اذعان به توانمندی ایران در عرصه موشکی، در تحلیلی از زبان یکی از ژنرال های سابق ارتش رژیم صهیونیستی می نویسد: در حالی که ایران به آرامی و بی سرو صدا در حال محاصره اسرائیل است، سران تل‌آویو در برابر این تهدید که موجودیت آن را نشانه رفته، در خواب خوش هستند.

روزنامه هاآرتص در نوشتاری به قلم یتژاگ بریک، از سرلشگران ارتش رژیم صهیونیستی چاره ای جز اذغان به قابلیت های رو به رشد موشکی ایران نمی بیند و آن را زنگ خطری برای موجودیت این رژیم می داند.

بریک، که در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۹در خدمت ارتش رژیم صهیونیستی بوده، توانمندی های ایران در عرصه موشک های بالستیک را هشداری برای سران رژیم صهیونیستی می داند و معتقد است که ایران به کمک نیروهای حزب‌الله در لبنان و حماس و جهاد اسلامی در غزه، انصارالله در یمن، عراق و سوریه، سراسر اراضی اشغالی را با بیش از ۲۰۰ هزار موشک دور برد و کوتاه برد بالستیک هدف قرار داده است. این درحالی است که ارتش اسرائیل فاقد آمادگی لازم برای مقابله با چنین تهدیدی است.

رژیم صهیونیسیت در دام حلقه محاصره پنجگانه ایران

سرلشگر صهیونیستی در این نوشتار که به وضوح از نگرانی او در قبال دستاوردهای نظامی ایران حکایت دارد، تاکید می کند ایران چراغ خاموش از طریق گروه های نیابتی خود و در مناطق پنجگانه حلقه محاصره اسرائیل را تنگتر می کند. در عین حال ایران از این زیرکی برخوردار است که تا پیش از تکمیل این فرایند از درگیری آشکار حذر کند. در آن سوی ماجرا سران صهیونیست قرار دارند که در حالی که موجودیت این رژیم در معرض خطری حیاتی قرار گرفته در خواب بی خبری به سر می برند.

هاآرتص نوشتار خود را با این ادعا آغاز می کند: نزدیک به یک دهه است که ایران سودای استقرار شمار فزاینده ای از موشک های خود را در اطراف اراضی اشغالی از  ۵ نقطه راهبردی مختلف در لبنان، غزه، یمن، سوریه و عراق در سر می پروراند.

ژنرال صهیونیست در تحلیل خود آورده است: مراکز مسکونی مهم و اهداف استراتژیک و زیر ساخت های حیاتی دفاعی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی مشتمل بر شبکه های انرژی، منابع طبیعی، برق، سوخت و گاز طبیعی، حمل و نقل، ارتباطات و تاسیسات بهداشتی براحتی در سیبل هدف بیش از ۲۰۰ هزار موشک ایرانی قرار دارند.

این نظامی ارشد صهیونیست بر این باور است خطر ناشی از موشک های فوق پیشرفته ایران، اراضی اشغالی را به «در معرض تهدیدترین» نقطه جهان بدل کرده است. او می گوید با وجودی که بیش از یک دهه از استقرار وحشت آفرین این موشک ها در اطراف ما می گذرد، رهبری سیاسی و امنیتی اسرائیل در خواب عمیقی به سر می برد. آنها نه نیروی نظامی و نه به طور کلی اسرائیل را برای تهدیدی ناگزیر که در مقابل چشمان ما قرار دارد، آماده نکرده و نه حتی قابلیت آمادگی و حضانت از خود در مقابل خطر بارش هزاران موشک بالستیک را دارند.

تجاوز هوایی صهیونیست ها به سوریه: قطره ای در برابر اقیانوس توانمندی نظامی ایران

بریک در یادداشت خود با زیر سوال بردن رویکرد سران رژیم صهیونیستی می نویسد از آن زمان تاکنون اهتمام سران اسرائیل بر این بوده تا با آنچه به قول آنها «مبارزات در فواصل جنگ» گفته می شود، مقابله کنند. این مبارزات در زمان تجاوزهای هوایی صهیونیست ها علیه اهدافی در خاک سوریه به منظور جلوگیری از تقویت حضور ایران در این کشور شکل گرفته است.

این تحلیلگر صهیونیست حملات هوایی رژیم صهیونیستی به آنچه را به ادعای این رژیم مواضع ایران در سوریه خونده می‌شود از نقطه نظر اهمیت، «قطره ای در مقابل یک اقیانوس» توصیف می کند. بریک اذعان می کند این حملات نه توانسته قدرت بازدارندگی در مقابل ایران ایجاد کند و نه توان آن را داشته تا مانع از ادامه اجرای پروژه های موشکی پرتابه های دقیق زن از سوی حزب الله لبنان شود.

منبع: خبرگزاری ایلنا