کد خبر: 190469

اجرای طرح محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه 15 نقطه محروم در کشور شناسایی شده و کار محرومیت زدایی انجام می‌شود، گفت:‌ سه سال در این مناطق مستقر می ‌شویم و فعالیت‌های مختلف خود را انجام می‌دهیم.
اتاق خبر 24

پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی در پاسخ به این پرسش که «چه برنامه‌های ویژه‌ای برای نقاط محروم در کشور دارید؟»،اظهار داشت: توان بنیاد مستضعفان برای مناطق محروم معطوف شده است و 15 منطقه را در نقشه ایران انتخاب کرده‌ایم.

وی ادامه داد:‌ این مناطق مانند قلعه گنج و قصر قند که بنده هفته قبل در آنجا بودم، هستند؛البته این مناطق ظرف دو سه هفته آینده به 20 منطقه خواهد رسید و تا پایان سال جاری در هر استان یک منطقه محروم برای آبادانی و پیشرفت انتخاب شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: ما سه سال در این مناطق مستقر می‌شویم و هزینه می‌کنیم؛ البته با همکاری دولت و سایر بخش‌ها. امیدواریم بعد از 3 سال چهره این مناطق مانند قلعه گنج یک تغییر ماهوی و فرهنگی داشته باشد.

فتاح درباره اینکه «آیا برای اشتغال در مناطق روستایی برنامه‌ای دارید؟»، بیان داشت: بله در این مناطق برنامه داریم و در این مناطق این بحث متمرکز ماست؛ وقتی الگو را درست کردیم در بقیه نقاط نیز می‌تواند مثل این مناطق پیش برود.

وی متذکر شد: ما بحث اشتغال و پرداخت وام را در نقاط مختلف ایران داریم و در بین اقشار محروم در دوران کرونا، وام اشتغال و وام قرض‌الحسنه ضروری پرداخت می‌کنیم.

منبع: خبرآنلاین