کد خبر: 190437

ماجرای خرابی پله برقی ایستگاه های بی آر تی چیست؟

بسیاری از شهروندان در زمان استفاده از اتوبوس نسبت به خرابی بسیاری از پله های برقی ایستگاه ها بی آر تی گلایه دارند.
اتاق خبر 24

بسیاری از شهروندان در زمان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس که در بیشتر موارد خروجی و ورودی های ایستگاه به پل های عابر پیاده منتهی می شود نسبت به خرابی بسیاری از پله های برقی این ایستگاه ها گلایه دارند.

خرابی پله های برقی پل های عابر پیاده منتهی به ورودی ایستگاه های بی آر تی زمانی بیشتر نمود پیدا می کند که این ایستگاه ها هیچ‌گونه روشنایی ندارند و تاریک بودن محیط موجب سقوط شهروندان بر روی پله های فولادی پله برقی می شود.

محمود ترفع مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مسئولیت تعمیر و نگهداری پله های برقی پل های عابر پیاده مکانیزه منتهی به ایستگاه های بی آر تی بر عهده شرکت واحد اتوبوسرانی نیست.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران ادامه داد: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مسئولیت تعمیر و نگهداری پل های عابر پیاده مکانیزه را در پایتخت به عهده دارد.

وحید سرلک معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز  در تشریح آخرین اقدام‌های انجام شده برای تعمیر و نگهداری پل‌های عابر پیاده مکانیزه گفت: تعمیر و نگهداری پل‌های عابر پیاده مکانیزه از اردیبهشت ماه به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران واگذار شد.

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه تعداد پله برقی خراب است بیان کرد: از ۴۷۴ دستگاه پله برقی ۱۶۰ دستگاه آن خاموش است که تا به امروز با توجه به گذشت ۲ ماه از ورود سازمان حمل و نقل و ترافیک به موضوع ۴۰ دستگاه آن تعمیر و روشن شد.

سرلک در پاسخ به این سوال که پله برقی‌های پایتخت تا چه تاریخی به شکل کامل تعمیر و روشن می‌شود گفت: تا یک ماه آینده تمامی پله برقی‌های پل‌های عابر پیاده تعمیر و روشن می‌شود.

منبع: جام نیوز