کد خبر: 190425

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۴/۲۳

در حالی که تجار در انتظار نشست فنی این هفته اوپک هستند که در آن قرار است پیشنهاد تعدیل کاهش تولیدهای این سازمان و متحدانش مطرح شود، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود.
اتاق خبر 24

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز برای تحویل در ماه سپتامبر با 36 سنت معادل 0.83 درصد کاهش به 42 دلار و 88 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 36 سنت معادل 0.89 درصد افت به 40 دلار و 19 سنت رسید.

هفته گذشته همزمان با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا که موجب وضع محدودیت های مسافرتی بیشتر در آمریکا شد قیمت نفت تغییر قیمت محسوسی را شاهد نبود. اما روز جمعه و پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از تقاضا برای نفت در سال 2020 را 400 هزار بشکه افزایش داد قیمت ها شاهد رشد بیش از 2 درصدی بود.

پس از آنکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه اقدام به کاهش 9.7 میلیون بشکه ای تولید روزانه خود در طی حدود 3 ماه گذشته کرده اند قیمت نفت نسبت به رقم های پایین ثبت شده در ماه آوریل رشد قابل توجهی نشان داده است.

نشست کمیته مشترک نظارتی اوپک روز سه شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد و در این نشست سطح کاهش تولید در ماه های آینده پیشنهاد خواهد شد.

استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در شرکت آکسی کورپ در یادداشتی نوشت: «تعدیل برنامه ریزی شده کاهش تولید اوپک پلاس در ماه آینده... و ترمیم احتمالی تولید نفت آمریکا می تواند فشار ها در بخش عرضه بازار نفت را افزایش دهد.»

لیبی روز جمعه و پس از 6 ماه وقفه اولین محموله نفت خود را صادر کرد اما روز یکشنبه مجددا بر کلیه صادرات نفت خود حالت فورس ماژور وضع کرد. شرکت ملی نفت لیبی امارات را به اعمال نفوذ در جنگ داخلی این کشور جهت جلوگیری از افزایش صادرات نفت خود متهم کرده است.

منبع: خبرآنلاین