کد خبر: 190384

کرونا فارغ التحصیلی دانشجوها را به تعویق انداخت

رئیس دانشگاه صنعتی شریف، دغدغه های روز دانشجویان و اقتضائات دانشگاه در ترم آینده را تشریح کرد و به سوالاتی از جمله ظرفیت خوابگاهی مورد نیاز، دانشگاه رفتن دانشجو در موطن خود و سناریوهای مختلف آموزشی در مهر 99 پاسخ داد.
اتاق خبر 24

این روزها همه دانشجویان کشور مشغول پشت سر گذاشتن امتحانات پایان ترم به صورت مجازی یا حضوری هستند و مهم ترین دغدغه فعلی آنان به پایان رساندن ترم جاری به نحو احسن است.

پس از گذر از مرحله آزمون های پایان ترم، دانشجوها می دانند که باید برای ترم بعد هم برنامه ریزی ویژه کنند؛ زیرا شرایط دانشگاه، کلاس و درس در ترم بعد نسبت به امروز چندان متفاوت نخواهد بود.

اگرچه سناریوهای مختلفی برای آموزش در ترم بعدی چیده شده است؛ اما به نظر می رسد مبنای آموزش ترم بعد هم آموزش مجازی است و این موضوع به معنی مواجه جدید دانشجوها و دانشگاه با مسائلی از جمله خوابگاه، آزمایشگاه و کلاس عملی در شرایط کرونا است. 

درباره دغدغه های امروز دانشجویان برای امتحانات پایان ترم و اقتضائات ترم آینده با محمود فتوحی فیروزآباد رئیس دانشگاه شریف به گفت ‌و گو با  نشسته ایم.

وی در این گفت و گو به ظرفیت های خوابگاهی جدید مورد نیاز در ترم آینده در دانشگاه صنعتی شریف، ایده دانشگاه رفتن در موطن دانشجو، سناریوهای مختلف آموزشی در ترم آینده از جمله آموزش کاملا مجازی، آموزش بخشی حضوری و بخشی غیرحضوری و آموزش کاملا حضوری و همچنین تمهیدات برای برگزاری امتحانات پایان ترم پاسخ داد.

محمود فتوحی فیروزآباد رئیس دانشگاه شریف فارغ التحصیل رشته مهندسی برق گرایش قدرت و کارشناسی ارشد در دانشکده فنی دانشگاه تهران است. وی کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه ساسکاچوان کانادا هم دریافت کرده و در حال حاضر استاد تمام دانشکده برق و رئیس دانشگاه صنعتی شریف است.

منبع: جام جم آنلاین