کد خبر: 190364

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۴/۲۰

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۱۰ سنت رسید.
اتاق خبر 24

به دنبال نگرانی ها در مورد وضع مجدد مقررات قرنطینه در آمریکا و سایر کشورها در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود و روند کاهشی جلسه قبل را تداوم بخشید. بدین ترتیب نفت خام در مسیر ثبت کاهش هفتگی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 25 سنت معادل 0.6 درصد کاهش به 42 دلار و 10 سنت رسید. دیروز هم نفت برنت بیش از 2 درصد کاهش یافته بود. قیمت نفت خام آمریکا هم پس از افت 3 درصدی در جلسه گذشته امروز با 33 سنت معادل 0.8 درصد کاهش به 39 دلار و 29 سنت رسید.

قیمت نفت برنت در آستانه ثبت کاهش هفتگی حدودا 2 درصدی و نفت خام آمریکا در سیر افت هفتگی بیش از 3 درصد قرار دارد. به دلیل تعطیلات و برگزاری انتخابات در سنگاپور، حجم معاملات در بازار این کشور امروز پایین بود.

هرچند بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند وضعیت اقتصادی بسیاری از کشورها و تقاضا برای انرژی رو به بهبود برود، اما افزایش بی سابقه موارد ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان نگرانی ها در مورد کندی روند ترمیم اقتصادی را بالا برده است.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در روز پنجشنبه به بیش از 60 هزار و 500 نفر رسید که رقمی بی سابقه محسوب می شود.

در استرالیا، دولت روز جمعه محدود کردن تعداد شهروندان مجاز به ورود به خاک استرالیا را بررسی خواهد کرد. مقامات محلی مقررات قرنطینه جدیدی را در شهر ملبورن برقرار کرده اند. میزان ذخایر نفتی نیز به دلیل افت تقاضا برای بنزین، گازوئیل و سایر سوخت ها همچنان بالاست.

میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته شاهد رشد حدودا 6 میلیون بشکه ای بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا