کد خبر: 190362

خبر خوش مجلس برای بی‌مسکن‌ها

عضو کمیسیون عمران مجلس از تصویب طرح دوفوریتی و ۶ساله برای ساخت سالانه ۱میلیون مسکن با تامین ۶۰درصد هزینه با وام دولت و زمین رایگان خبر داد وگفت: در تهران، دستگاه‌های دولتی موظف به تامین زمین هستند و احتمال توسعه مناطق ۲۲ گانه هم وجود دارد.
اتاق خبر 24

بخش مسکن همانند خیلی از بخش های دیگر اقتصاد کشور این روزها گرفتار سوء مدیریت‌های چندین ساله دولت ها و بی توجهی مسئولان است، به طوری که قیمت مسکن و اجاره امروز به یکی از معضلات اصلی مردم تبدیل شده، این در حالی است که رونق بخش مسکن می تواند موتور محرک اقتصاد به ویژه بخش تولید باشد و ضمن حل مشکلات بی مسکنی و بدمسکنی مردم، دیگر مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری و رکود را هم حل کند.

بی عملی دولت گذشته در بخش مسکن و فقدان یک طرح جامع برای حل معضلات این بخش، مجلس یازدهم را بر آن داشت تا با تدوین پیش نویس یک طرح جامع در بخش مسکن به کمک این بخش بیاید. .

* اعتراف رئیس جمهور به شکست در بخش مسکن پس از 7 سال

اقبال شاکری در آغاز این گفتگو اظهار کرد: در مجلس یازدهم اولویت هایی را مردم داشتند، هم در بحث کسب و کار، اشتغال، مسکن و معیشت. در واقع محور گفتمان انتخابات مجلس یازدهم حول اولویت های مردم بوده است.

وی ادامه داد: دلیل این اولویت ها هم این بوده که متاسفانه دولت طی 7 سال اخیر موفق عمل نکرده است. طی چند سال اخیر نیز تلاطمات پولی و ارزی بر کشور حاکم شده و تورم، گرانی و کمبودهایی قابل توجهی را مردم احساس می کنند. 

وی با بیان این که چشم امید مردم به مجلس یازدهم است که ببینند چه کاری انجام می دهد،  افزود: رئیس جمهور محترم چهارشنبه اعتراف کرد که در زمینه مسکن موفق نبودیم و عقب افتادیم. این نوع اظهارنظر خیلی بد است که بعد از تذکرات طولانی، رئیس جمهور چنین حرفی را بزند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که تمام انتظار مردم از مجلس است،گفت: اخیرا در جلسه ای که کمیسیون های مجلس با هیئت رئیسه داشتند مقرر شد پس از تشکیل کمیسیون ها، اولویت های اول هر کمیسیون متناسب با خواسته های مردم به عنوان مسئله اصلی با گفت وگو با دولت و دستگاه های اجرایی به شدت دنبال شود.

شاکری با یادآوری این که متاسفانه مشکلاتی در این رابطه داریم، افزود: وقتی کمیسیون عمران مجلس تشکیل شد، پرسیدیم که دستور کارهای قبلی کمیسیون کجاست. گفتند که اصلا دستور کاری وجود ندارد!

منبع: خبرآنلاین