کد خبر: 190323

۲ سناریو از بازگشایی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها در ترم آینده

معاون دانشجویی دانشگاه تهران به سوالاتی از جمله سناریوهای احتمالی بازگشایی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها در ترم آینده، عملیاتی شدن دستور پذیرش دانشجوها در دانشگاه موطن خود، مشکلات مهمان شدن در دانشگاه‌های شهرستان و ظرفیت موردنیاز خوابگاهی پاسخ داد.
اتاق خبر 24

در آخرین روزهای ترم کرونایی که نیم سالی پر فراز و نشیب را در دانشگاه ها رقم زد، وضعیت متغیر شیوع ویروس کرونا در کشور، سرنوشت ترم آینده دانشجویان  و دانشگاه ها را هر روز بیشتر به هاله ای از ابهام فرو می برد. براساس تازه ترین گزارش ستاد ملی مدیریت کرونا نزدیک به ۱۰ استان در وضعیت قرمز و حدود ۱۰ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.

این روزها در حالی که دانشجویان مشغول گذراندن امتحانات پایان ترم هستند، از چندی پیش، ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیمی محافظه کارانه درباره وضعیت دانشگاه ها در ترم پاییز گرفته است؛ با این حال با توجه به تغییرات زیاد شرایط، معلوم نیست این تصمیمات هم ۳ ماه آینده پابرجا باشند یا دست خوش تغییراتی شوند.

درباره پیش بینی و گمانه زنی ها از وضعیت ترم آینده با سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران به گفت و گو نشسته ایم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران در این گفت و گو به ابهام و سوالات متعددی درباره سناریوهای بازگشایی دانشگاه ها و خوابگاه ها در ترم آینده، امکان عملیاتی شدن دستورالعمل پذیرش دانشجویان در دانشگاه موطن خود، مشکلات موجود بر سر راه مهمان شدن دانشجویان در دانشگاه های شهرستان، نیازهای خوابگاهی باوجود همه حداقل سازی واجدان شرایط حضور، شرایط پذیرش دانشجویان مقطع دکترا و مقطع کارشناسی ارشد در خوابگاه  ها و تخلیه خوابگاه‌های دانشجویان کارشناسی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی پاسخ داده است.

منبع: خبرآنلاین