کد خبر: 190314

آغاز فروش ویژه‌ سوالات کنکور ۹۹ با اقساط بلندمدت

امسال هم مانند سال‌های قبل، با نزدیک شدن به کنکورهای سراسری، باندهای فروش سوالات فعال شده‌اند.
اتاق خبر 24

«کانال خرید و فروش سوالات کنکور ۹۹» و «خرید سوالات کنکور ۹۹» از جمله مواردی است که این روز‌ها توسط داوطلبان کنکور در فضای مجازی و اینترنت دنبال می‌شود؛ مسئله‌ای که شاید در نگاه اول خیلی واقعی به نظر نرسد، اما با کند و کاوی جزئی به مافیایی بزرگ می‌رسید؛ مافیایی که هر ساله با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور دام می‌گسترانند و اقدام به تبلیغات در فضای مجازی و اغوای داوطلبان کنکوری برای طی کردن مسیر صد ساله در یک شب می‌کنند.

گردانندگان این کانال‌ها و گروه‌ها با بیان جملاتی از جمله «تضمین قبولی در دانشگاه»، «کسب رتبه برتر» و... از یک سو اعتبار کنکور را زیر سوال می‌برند و از سوی دیگر مبالغی هنگفت به جیب می‌زنند و کسانی که گول این باند‌ها را می‌خورند بعد از حاضر شدن در جلسه کنکور پی به فریب کار بودن این کانال‌ها می‌برند.

انهدام باند فروش سوالات کنکور ۹۸

در کنکور سال گذشته و سال‌های قبل نیز این مسائل رخ داده است و کلاهبرداران همواره از آگاهی کم داوطلبان کنکوری استفاده کرده و به این وسیله اقدام به فروش سوالاتی که اصل نبوده است کرده‌اند.

در کنکور سال ۹۸ نیز سردار حسین رحیمی از انهدام باند فروش سوالات کنکور خبر داده و گفته است: «برخی از مسئولان و آقایان هم در آن گروه بودند». خدایی رئیس سازمان سنجش در این رابطه  گفت: همکاری سازمان سنجش با پلیس بسیار گسترده است و نیروی انتظامی یکی از ارکان‌های اصلی حفاظت اطلاعات ما است. مطالبی که گفته می‌شود، باید روشن و شفاف باشد که باعث ایجاد شائبه و شبهه در یک پروژه ملی نشود. شبکه فروش سوالات از شهرستان روانسر بود که مدیر آموزش و پرورش این شهرستان این شبکه را راه اندازی کرده بود.

 

خدایی با تاکید براینکه سوالات کنکور لو نرفته است، ادامه داد: وزارت اطلاعات قبلا این تیم را شناسایی کرده بود، بنابراین قبل از هر گونه اقدام با اطلاعت پلیس امنیت، این باند فروش سوالات منهدم شدند. به جز مدیر اداره آموزش و پرورش روانسر مسئول دیگری در این موضوع درگیر نبوده است.

او افزود: بعد از انهدام این باند تنها به صدور یک اطلاعیه اکتفا کردیم، اما باید بگویم که این باند وسیع بوده و سوالات را گرفته بودند و قصد داشتند آن را توزیع کنند، اما قبل از آنکه توزیع شود در نطفه آن را خفه کردیم.

فروش سوالات کنکور ۷ و نیم میلیون!

یکی از فروشندگان سوالات کنکور که در فضای مجازی اقدام به فروش سوالات کنکور سال ۹۹ کرده است به  گفت: قیمت فعلی سوالات کنکور ۷ و نیم میلیون است که ۲ و نیم  میلیون ابتدا پرداخت می‌کنید و  ۵ میلیون باقیمانده را بعد از شرکت در جلسه کنکور.

منبع: خبرآنلاین