کد خبر: 190249

روحانی: ارائه خدمات در ادارات منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود

رییس جمهور با بیان اینکه کرونا پدیده‌ای چند وجهی است، گفت: ارائه خدمات در ادارات منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود.
اتاق خبر 24
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: کرونا پدیده‌ای چند وجهی است و بسیاری از مسائل در هم تنیده را شامل می شود.  

وی افزود: رشد اقتصادی دنیا در سال ۲۰۱۹، حدود  ۲.۹ بوده است، ولی در سال ۲۰۲۰ که با این ویروس روبرو شدیم رشد اقتصادی منهای سه شده است و  این نشان می‌دهد که این ویروس چه تاثیری در دنیا گذاشته است.  در کشور‌های پیشرفته در سال ۲۰۱۹ رشد اقتصادی ۱.۷ و در سال ۲۰۲۰ پیش بینی منهای ۶.۱ شده است.  

رییس جمهور اضافه کرد: برای مبارزه با ویروس کرونا شیوه‌های متعددی در دنیا و نیز در ایران آغاز شد و اولین راه در ایران تقویت سیستم بهداشتی و درمانی در کشور بود. این کار به‌خوبی در کشور ما صورت گرفت. کار بزرگ ما در ماقبله با کرونا در کشور قابل مقایسه با دنیاست.

 
روحانی اضافه کرد: در طول این مدت که وزارت بهداشت و درمان برای مقابله با کرونا کار می‌کند، ۸ هزار تخت بیمارستانی تا پایان سال اضافه می‌شود و در زمینه تخت ویزه، یک هزار و ۵۰۰ تخت ویزه اضافه شده است. امکانات دیگر هم به همین ترتیب اضافه می‌شود در هر ماهی به طور متوسط دو خط دارو  اضافه می‌سود. سیستم درمانی کشور در مقابله با کرونا اقدامات ارزشمندی انجام داده است.  

وی تأکید کرد: موضوع مهم دیگر اینکه از روز اول شیوع کرونا مطرح شد اینکه ما باید خود را برای زندگی با این  ویروس سازگار کنیم.  این ویروس ناشناخته است و علایم آن  هر روز تغییر می کند. هرفردی به کرونا مبتلا شد وظیفه دارد آن را اعلام کند.  ارائه خدمات در ادارات منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا