کد خبر: 190239

سوت زن ها؛ جلوگیری از فساد به شرط حمایت

گزارشات مردمی از تخلفات در ادارات و دستگاه های مختلف وجود دارد اما به دلیل مسائل مختلف از جمله حمایت، افراد کمتر این کار را انجام می دهند.
اتاق خبر 24

در جوامع امروزی روشنگری و شفافیت در جامعه نقشی اساسی برای جلوگیری از انواع فساد در ادارات، سازمان ها و شرکت ها را دارد. از این رو یکی از اقداماتی که می تواند انجام شود که افراد فاسد و نحوه فساد آنها شناخته شود وجود سوت زن ها در جامعه است.

هاشمی افزود:زمانی که گزارشات مردمی در مورد تخلفات باشد آنها به دست بنده می رسد.بنده نیز آنها را به دو عضو شورا، بهاره آروین و مجید فراهانی که مسئول ویژه رسیدگی هستند ارسال می‌کنم، آنها نیز این تخلفات را مورد بررسی قرار می دهند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه قرار دادن همه اطلاعات از جمله قرار دادها بر روی سایت شفافیت توسط شهرداری مورد توجه شورای شهر است، گفت:گاهی اوقات ما با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستیم و در حوزه مدیریت شهری به ما اطلاع داده می شود که به دلیل برخی از موضوعات حقوقی نمی توانیم اطلاعات را بر روی این سایت قرار دهیم.

وی تاکید کرد:شورای شهر به صورت ویژه، دقیق و جدی گزارشات مردمی را پیگیری می کند.

سوت زن به فردی گفته می شود که در یک سازمان یا شرکت مشغول به کار است و یا اینکه در خارج از آن فعالیت می کند ولی اطلاعات دقیق و مدارک کافی از وجود فساد در آن سازمان یا شرکت را دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا