کد خبر: 190237

عروسی و عزا به صرف مرگ و کرونا

شرکت در عروسی و عزا و حضور در برخی مکان‌ها شانس ابتلا به کرونا را چند برابر افزایش می‌دهد.
اتاق خبر 24

خانم اکبری ۵۴ سال سن دارد و حالا کرونا او را زمین گیر کرده و ۵ روزی است روی تخت بیمارستان افتاده، او در مراسم عروسی شرکت کرده و به کرونا مبتلا شده است.

این بیمار کرونایی از روز‌های نخست بیماری و سختی هایش گفت: سردرد شدید، سرفه و تب و لرز داشته است و به پزشک مراجعه می‌کند و پس از بررسی و تست آزمایشگاهی مشخص می‌شود که به کرونا مبتلا شده است.

او ادامه داد: باید دچار شوی تا بفهمی چه بیماری وحشتناک و سختی است، خیلی درد کشیدم و درد دارم و خداروشکر با عنایت او و پرسنل درمانی توانستم جان سال به در ببرم.

از خانم اکبری درباره ابتلا اعضای خانواده اش به کرونا پرسیدم، در حالی که بغض راه گلویش را بسته بود و اشک در چشمانش حلق زده بود، گفت: خوشبختانه به دلیل اینکه فاصله اجتماعی و بهداشت را رعایت کرده بودم اعضای خانواده ام به کرونا مبتلا نشدند، اما همین که عزیزانت را نتوانی در روز‌های سخت بیماری ببینی و باید به تنهایی روی تخت بیمارستان با درد و سختی بیماری مقابله کنی بسیار سخت ودردناک است.

آمار کرونا در ایران؛ کووید ۱۹ هر ۱۰ دقیقه قربانی می گیرد

این حال و روز یکی از کسانی است که گرفتار کرونا شده است، به گفته سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ۳۱۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید بیماری در بخش‌های مراقبت ویژه قرار دارند و بسیاری از آن‌ها با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند ، هر ۱۰ دقیقه یک ایرانی از کرونا فوت می‌کند و هر ۳۳ دقیقه یک نفر به ویروس مبتلا می‌شود.

از طرفی بیمارانی که ریه‌های آن‌ها به شدت درگیر ویروس کرونا می‌شود دوباره به حالت عادی باز نمی‌گردند، چند وقت پیش حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درباره وضعیت کولیوند رییس اورژانس کشور گفت: دکتر کولیوند به وضعیت شدید بیماری مبتلا شده بود و ۲۰ کیلو وزن کم کرد و پس از بهبودی بیماری می‌گفت که گویی در ریه هایش سیمان ریخته اند.

کرونا ویروس موذی است که بنابر اعلام آمار‌های جهانی در یک ماه گذشته وحشی‌تر شده و سرعت سرایت آن افزایش پیدا کرده است، آمار مبتلایان کووید۱۹ در دنیا از ۱۱ میلیون نفر فراتر رفته و بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، ۶۰ درصد از مبتلایان مربوط به یک ماه اخیر بوده است. کرونا تاکنون ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر در ایران قربانی گرفته است، به گفته معاون کل وزارت بهداشت به طور متوسط در هر ۴ ماه ۱۳۰ هزار فوتی در کشور ثبت می‌شود و امسال بیش از نیمی از فوتی‌ها، مبتلایان به کووید ۱۹ بوده‌اند.

منبع: تابناک