کد خبر: 190217

اینجا مرکز خرید زیرزمینی تهران نیست"مترو تهران"است

سال‌هاست مترو به وجود دستفروشان عادت کرده است؛ بسیاری از مسافران دستفروشی را با شرافت می‌دانند و می‌گویند از کار خلاف و دزدی بهتر است اما معلوم نیست مترو وسیله تردد است یا مرکز خرید سیار!
اتاق خبر 24

شاید دستفروشی در مترو به یک موضوع نخ‌نما و تکراری تبدیل شده باشد؛ موضوعی که اگر فردی مسافر مترو هم نبوده باشد بارها درباره آن شنیده است و مسئولان مربوطه هیچ‌گاه نتوانستند راه حلی برای آن پیدا کنند.

متأسفانه اگر زمانی تعداد دستفروشان مترو انگشت‌شمار بود و چند محصول اندک و تکراری بین مسافران عرضه می‌شد به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد و این وضعیت حساسیت بسیاری از شهروندان و مسئولان را برانگیخت اما مدیریت شهری تهران هیچ‌گاه نتوانست برای این پدیده چاره‌ای بیندیشد و به فعالیت دستفروشان پایان دهد ولی حالا بعد از شیوع کرونا و بازگشت فعالیت‌های کاری به شرایط عادی مشاهدات عینی مسافران نشان می‌دهد تعداد دستفروشان مترو به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

مترو وسیله تردد است یا مرکز خرید سیار؟!

خانم جوانی که خود را مهسا معرفی می‌کند، از حضور تنگاتنگ دستفروشان در مترو گله دارد و می‌گوید: معلوم نیست چه اتفاقی افتاده که روز به روز به تعداد دستفروشان اضافه می‌‌شود؛ معلوم نیست مترو وسیله تردد است یا مرکز خرید سیار! در هر ایستگاه تعدادی دستفروش پیاده و تعدادی دیگر وارد قطار می‌شوند، یعنی قطار لحظه‌ای از حضور آنها خالی نمی‌ماند.

خانم دیگری که هر روز مسافر مترو است نیز می‌گوید: سال‌هاست مترو به وجود دستفروشان عادت کرده است، اگرچه بسیاری از مسافران دستفروشی را با شرافت می‌دانند و می‌گویند از کار خلاف و دزدی بهتر است، آنها در حال کسب روزی حلال هستند اما باید راحتی مسافران را هم در نظر گرفت؛ متأسفانه تعداد دستفروشان مترو از شمارش خارج شده و در سطح برخی از ایستگاه‌ها نیز این پدیده در حال افزایش است.

وی ادامه می‌دهد: زمانی پلیس مترو مانع فعالیت آنها می‌شد و دستفروشان با تعداد کمتر و با احتیاط بیشتری اجناس خود را می‌فروختند اما این رفتار دوامی نداشت و دستفروشان به حال خود رها شدند و تعدادشان به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. معلوم نیست چه سودی در این دستفروشی وجود دارد که این میزان طرفدار پیدا کرده؛ فکر می‌کنم درآمد آنها از شغل اداری من هم بیشتر باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم