کد خبر: 190018

حال و روز گل فروشی‌ها خوب نیست

رییس اتحادیه گل و گیاه گفت: خرید گل از سبد خانوار خارج شده و خرید و فروش گل و گیاه حال و روز خوبی ندارد.
اتاق خبر 24

اکبر شاهرخی در خصوص آخرین وضعیت گل فروشی‌ها اظهار کرد: هنوز بازار خرید و فروش گل و گیاه رونق خاصی نگرفته، ولی امیدواریم با بازگشایی تالار‌ها بازار خرید و فروش گل و گیاه بهتر شود.

وی افزود: برخی از تولیدکنندگان باتوجه به شرایط و شیوع ویروس کرونا از تولید گل و گیاه خودداری کردند و منتظرند تا بازار و شرایط به روال عادی بازگردد و مطمئنا با تغییر شرایط تولید نیز روند افزایشی پیدا خواهد کرد.

رییس اتحادیه گل و گیاه با بیان اینکه خرید گل جزو نیاز‌های اساسی مردم نیست گفت: در مدت اخیر صنعت گل و گیاه با مشکلات بسیاری روبرو شد؛ در صورتی که تقاضا در بازار افزایش یابد تولیدکنندگان نیز روند تولید را افزایش می‌دهند.

شاهرخی در زمینه اعطای تسهیلات کرونایی به تولیدکنندگان اظهار کرد: صحبت‌هایی در رابطه با اعطای تسهیلات به تولیدکنندگان شده، اما این تسهیلات هنوز به دست تولیدکننده نرسیده است.

وی با بیان اینکه خرید گل از سبد خانوار خارج شده گفت: امیدواریم این شغل مجدد احیا شود و صادرات گل و گیاه به روال قبل بازگردد تا تولیدکنندگان بیش از این متضرر نشوند.

رییس اتحادیه گل و گیاه گفت: در صورت بازگشایی مرز‌ها و کمک دولت از صنعت گل و گیاه، با کمک تولید کنندگان می‌توان ارزقابل توجهی نصیب کشور کرد، اما این موضوع نیاز به حمایت دارد.

شاهرخی با بیان اینکه حدود ۷۰ تا ۸۰ گل فروشی در سطح شهراقدام به تغییر شغل کردند گفت: این موضوع به دلیل کاهش درآمد و اوضاع کسب وکار رخ داده و نشان می‌دهد حال و روز گل فروشی‌ها خوب نیست.

وی در زمینه روش‌های کمک به تولیدکنندگان در شرایط فعلی گفت: بخشودگی مالیات، کاهش هزینه‌های بیمه کارگران و اعطلای تسهیلات بانکی برای جبران خسارات از جمله اقداماتی است که می‌تواند به تولیدکننده کمک کند.

رییس اتحایده گل و گیاه گفت: براساس آمار‌های رسیده به اتحادیه گل و گیاه تولید کنندگان این صنعت حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند.

منبع: تابناک