کد خبر: 189983

ورود طرح زوج و فرد به مدارس

قرار است در سال تحصیلی آینده، دانش‌آموزان مدارس پرجمعیت به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ عده‌ای سه روز در هفته در روزهای زوج و عده‌ای نیز در روزهای فرد در مدرسه حضور یابند.
اتاق خبر 24

سال تحصیلی جاری برای دانش‌آموزان با تمام فراز و نشیب‌هایش پایان یافته است و برای برخی هم به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود البته سال تحصیلی در اصل تا پایان شهریور ادامه دارد اما اکثر دانش‌آموزان، در خرداد قبول می‌شوند و نیاز به امتحانات شهریور ندارند.

سال تحصیلی 99ـ1398 به متفاوت‌ترین سال تحصیلی در بین سال‌های گذشته تبدیل شده است؛ سالی که دانش‌آموزان تعطیلات طولانی مدت را به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور، تجربه‌ کردند و کلاس‌های درسشان به جای مدرسه، در خانه تشکیل شد؛ به عبارت دیگر دانش‌آموزان امسال درس‌ها را جور دیگر فرا گرفتند و آموزش تلویزیونی و مجازی باب شد.

هرچند که آموزش‌های تلویزیونی و مجازی، نقاط ضعف و مشکلات خاص خود را داشت اما در نهایت توانست باری را هر چند کوچک یا کم، از روی دوش نظام تعلیم و تربیت بر دارد؛ در هر حال سال تحصیلی جاری با تمام این اتفاقات به روزهای پایانی نزدیک شده است و آموزش و پرورش به دنبال برنامه‌ریزی برای سال تحصیلی جدید است.

منبع: جام نیوز