کد خبر: 189978

اولویت اول مجلس یازدهم حل مسائل اقتصادی و معیشتی است

 رئیس مجلس با بیان اینکه مردم مطمئن باشند که اولویت اول مجلس یازدهم حل مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی است، گفت: اولویت ما نظارت است و این نظارت از حوزه اقتصادی شروع می‌شود.
اتاق خبر 24

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، سوم تیر99) پارلمان، پس از ارائه گزارش پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره افزایش قیمت ارز گفت: نظارت مجلس یازدهم در حوزه اقتصادی ملموس و شفاف بوده و به‌طور قطع تعامل لازم و نظارت جدی با وزرای دولت و سازمان‌های مسئول خواهیم داشت.

وی افزود: مردم مطمئن باشند که به‌طور دقیق گزارش‌های نوبتی به آنها داده می‌شود و مجلس شورای اسلامی در عمل به وضعیت اقشار ضعیف و مستضعف جامعه خواهد پرداخت.

رئیس مجلس تأکید کرد: مردم مطمئن باشند که اولویت اول مجلس یازدهم حل مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی است؛ اولویت ما نظارت است و این نظارت از حوزه اقتصادی شروع می‌شود.

قالیباف با اشاره به زمان تشکیل کمیسیون‌های تخصصی مجلس، گفت: کمیسیون‌های تخصصی مجلس براساس اصلاح آیین‌نامه و در زمان معین، یعنی در یکشنبه این هفته تشکیل شد و تأخیری در شکل‌گیری کمیسیون‌ها وجود نداشت.

وی ادامه داد: کمیسیون‌ها از روز یکشنبه کار خود را آغاز کردند و کمیسیون اقتصادی از روز یکشنبه تا امروز سه جلسه برگزار کرده است.

رئیس مجلس تأکید کرد: یکی از موضوعات اساسی که امروز گرفتار آن هستیم، بحث اصلاح ساختار بودجه است، سالیانی است که بودجه با این ساختار بسته شده و در نهایت با کسری بودجه مواجه شده و از روش‌هایی این کسری جبران شده که مشکل‌آفرین بوده و اکنون این حجم از نقدینگی را رقم زده است، اصلاح ساختار بودجه دستور اول مجلس یازدهم است.

قالیباف تصریح کرد: در حوزه بازار بورس کمیسیون اقتصادی مجلس تلاش خواهد کرد تا به این بازار عمق ببخشد، از یکسو باید عمق‌بخشی به بازار بورس مورد توجه باشد و از یکسو بین تقاضا و عرضه این عرضه است که باید در اولویت قرار گرفته تا در راستای عمق‌بخشی بازار پیش برویم، در این حال نقدینگی موجود در بازار به سمت تولید رفته که اشتغال پایدار ایجاد می‌کند و از سویی دیگر در کنترل تورم نیز نقش بسزایی دارد.

وی تأکید کرد: در اولین جلسه‌ای که آقای نوبخت در مجلس برای ارائه گزارش حضور یافت، در همین تریبون بحث اصلاح ساختار بودجه مطرح شد و در ظرف دو هفته گذشته، ایشان برنامه‌هایی را به مجلس فرستاده و جلسات متعددی با بخش‌های اقتصادی و سازمان برنامه و بودجه برگزار شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اولویت اول ما اصلاح ساختار بودجه بوده تا مشکلات اقتصادی ریشه‌ای حل شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم