کد خبر: 189945

پول بلیت هواپیمایی که تبدیل به ادکلن شد

برخی از شرکت‌های هواپیمایی خارجی به جای بازگرداندن پول بلیت های کنسلی پیشنهاد اهدای ادکلن به مسافران را می دهند!
اتاق خبر 24

صنعت هواپیمایی ایران به عنوان یکی از مهم ترین صنایع اقتصادی کشور به دلیل تحریم ها و سودجویی برخی از ایرلان ها به ویژه ایرلاین های خارجی دچار مشکل شده اما متاسفانه سازمان هواپیمایی کشور به عنوان اصلی ترین متولی این امر حاضر به پیگیری و یا رفع این مشکل نیست.

مشکل از آنجایی آغاز شد که به بهانه کرونا بسیاری از پروازها به ویژه پروازهای خارجی از اسفند ۹۸ لغو شدند و در همان روزها وزیر راه و شهرسازی دستور داد که تمامی بلیت ها و مبالغ مسافران بدون هیچ کم و کاستی باید استرداد شود.

در همین زمینه بسیاری از ایرلاین های داخلی بخش عمده ای از مبالغ را استرداد کردند اما هنوز بعد از گذشت بیش از سه ماه شرکت های هواپیمایی خارجی مبالغ را پرداخت نکرده و هربار هم به بهانه های مختلف آن ها را به تعویق می اندازد.

بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از مبالغ مسافران خارجی هنوز بازنگشته است

ماه گذشته رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی در برنامه شبکه خبر از این موضوع رونمایی و اعلام کرد که شرکت های هواپیمایی خارجی حاضر به پرداخت پول بلیت های مسافران نیستند و هربار به بهانه های مختلف این مبالغ را پرداخت نمی کنند در همان زمان سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کردند که بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان از این مبالغ پرداخت شده است.

جهت پیگیری این موضوع سراغ انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی رفتیم.

حرمت الله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: سه ماه از صحبت های وزیر راه و شهرسازی مبنی بر پرداخت مطالبات مسافران و استرداد بلیت هواپیما می گذرد اما هنوز بعد از گذشت چندین ماه بخش عمده ای از این مبالغ بازگردانده نشده است.

رفیعی توضیح داد: بسیاری از شرکت های حمل و نقل هوایی در بخش سفرهای خارجی مطالبات و پول های مسافران را نگه داشته اند و طبق ارزیابی و مقایسه ای که در حوزه فروش صندلی نسبت به سال گذشته انجام شده است بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان بلیت توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی فروخته شده این در حالی است که به گفته سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین انجمن شرکت‌های هواپیمایی ۸۰۰ میلیارد تومان از این مبالغ پرداخت شده است  بنابراین حدود ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر از این مبالغ باقی مانده است.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تصریح کرد: بخش عمده ای از پول مردم در اختیار ایرلاین های خارجی از جمله لوفت هانزا، ترکیش ایر، امارات ایران ایر، قطر الاتحاد و اوکراین ایر باقی مانده و هنوز بعد از گذشت سه ماه حاضر به پرداخت پول مردم و مسافران نیستند.

او اظهار کرد: ورود دستگاه قضایی هم خود می تواند در این زمینه اثر گذار باشد و اینکه چرا بعد از گذشت بیش از سه ماه و نیم هنوز بخش عمده‌ای از هزینه‌های مردم باقی مانده به طوری که ارزیابی‌های صورت گرفته بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از مبالغ مسافران همچنان اختیار شرکت‌های هواپیمایی خارجی است.

اهدا ادکلن به جای پول به مسافران بخش هوایی!

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی توضیح داد: برخی از شرکت‌های هواپیمایی خارجی با وقاحت تمام اعلام می کنند که به جای بلیت مسافران ادکلن می‌دهیم و برخی می گویند هر زمان به کشور ایران بازگردیم مبالغ را پرداخت می کنیم! اینجا سوالی مطرح می شود که چرا هیچ پیگیری از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صورت نمی گیرد؟!

منبع: خبرآنلاین