کد خبر: 189939

برپایی عزا و عروسی در منزل ممنوع!

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان نور از بی توجهی مردم به فاصله گذاری اجتماعی و رشد مبتلایان به کووید 19 خبر داد و گفت: هرچند هنوز به تالارها اجازه برگزاری مراسم عزا و عروسی داده نشده اما متاسفانه شهروندان اقدام به برپایی این مراسم در منازل خود بدون توجه به نکات بهداشتی می‌کنند که می‌تواند خطرآفرین باشد
اتاق خبر 24

سید حمید حسینی با اشاره به اینکه کرونا تمام نشده است و باید آن را جدی گرفت، اظهار کرد: بی توجهی به فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت نکردنپروتکل‌های بهداشتی موجب افزایش دوباره مبتلایان به کرونا ویروس می شود.

وی تصریح کرد: همانگونه که در بررسی‌ها مشخص شده میان فاصله‌گذاری اجتماعی، زنجیره انتقال و ابتلا به ویروس کرونا رابطه‌ای تنگاتنگ وجود دارد که توجه نکردن به نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی موج های بعدی را به همراه دارد.

مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان نور خاطرنشان کرد: متاسفانه هجوم مسافران در ایام تعطیلات به استان مازندران و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی چند شهر را از حالت زرد خارج کرده است.

حسینی اضافه کرد: هرچند هنوز به تالارها اجازه برگزاری مراسم عزا و عروسی داده نشده اما متاسفانه شهروندان اقدام به برپایی این مراسم در منازل خود بدون توجه به نکات بهداشتی می‌کنند.

وی با بیان اینکه همه شهروندان باید شکست این ویروس مرموز کمک کنند، گفت: رفتن مردم به پارک ها بدون استفاده از وسایل حفاظت فردی و فاصله اجتماعی تبعات خطرناکی را به دنبال دارد. 

مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان نور ادامه داد: بر اساس تصمیمات ستاد بحران همان طور که در مصوبات هیات دولت هم بود با شدت گرفتن دوباره این بیماری قطعا محدودیت ها برمی گردد.

حسینی در خصوص بازگشایی باشگاه‌ها و افزایش مبتلایان به کرونا نیز، گفت: باشگاه ها برای بعضی از ورزش های خاص و انفرادی البته با انجام تست کرونا و رعایت پروتکل ها برای افرادی که مسئول آن مکان هستند باز شده است و در غیر این صورت خطر ابتلا ورزشکاران را تهدید می‌کند.

وی بیان کرد: جهت شرکت در نماز جمعه هم حتما باید فاصله یک متری و استفاده از مهر، سجاده شخصی و نکات بهداشتی خصوصا استفاده از ماسک رعایت شود.

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان نور در راستای همکاری بیشتر برای مقابله با کرونا از مردم خواست تنها در موارد ضروری در مکان‌های عمومی حضور پیدا کنند و حتما فاصله گذاری اجتماعی و حفاظت فردی را رعایت کنند.

منبع: خبرگزاری ایلنا