کد خبر: 189919

هیچ داروی قطعی برای درمان کرونا وجود ندارد

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: انجام تست آنتی بادی را توصیه نمی‌کنم چرا که این تست نیارمند تفسیردرست توسط پزشک است و بعضی اوقات منفی یا مثبت کاذب را نشان می‌دهد که دردسر‌های زیادی به همراه دارد.
اتاق خبر 24

مینو محرز در مورد انجام تست آنتی بادی بیان کرد: من تقریبا انجام تست آنتی بادی را توصیه نمی‌کنم چرا که این تست نیارمند تفسیردرست توسط پزشک است و بعضی اوقات منفی یا مثبت کاذب را نشان می‌دهد که دردسر‌های زیادی به همراه دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه بهتر است تست آنتی بادی توسط ارگان‌های خاصی انجام شود و مورد تفسیر پزشک قرار گیرد، ادامه داد: تنها راه مقابله با کرونا ساخت واکسن است و با وجود اینکه تمام دنیا سعی در انجام این کار را دارند، اما تا کنون خبری از واکسن این بیماری نیست.

محرز در خصوص تجویز انواع دارو‌ها برای درمان بیماری کروناعنوان کرد: در ایران و به ویژه در بیمارستان‌های دانشگاهی که در زمان اوج این بیماری مبتلایان زیادی بستری می‌شدند، در مورد تجویز دارو مطالعاتی صورت گرفت که البته مقطعی بود و روی تعداد کمی از بیماران انجام شد و نمی‌توانست معیارصد درصد باشد.

وی افزود: در دنیا هیچ داروی انتخابی برای درمان کرونا وجود ندارد، اما در این مورد مطالعات بسیاری انجام شده است، در یکی از این مطالعات روی ۵ هزار بیمارکارشده شده است و نتایجی هم به دست آمده، اما هنوز داروی قطعی برای درمان این بیماری اعلام نشده است.

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه یک مطالعه در خصوص تجویز دارو برای درمان کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی انجام شده است و ایران هم در آن حضور دارد، اضافه کرد: این پژوهش که بیشترین تعداد بیمار مورد بررسی را دارد، مشغول مطالعه روی ۴ دارو است و هنوز مشخص نشده که کدام دارو موثرتر است.

منبع: جام نیوز