کد خبر: 189874

چراغ سبز برای ورود اتوبوس های برقی

نیمی از ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده است. در 10 سال گذشته دولت در زمینه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به شهرداری کمک نکرد. بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره امروز قرارداد 250 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس با ایران‌خودرو دیزل منعقد شد.
اتاق خبر 24

کمبود اتوبوس و مترو یکی از مشکلات اساسی در کلان‌شهر تهران است. سالهاست که دولت در زمینه ورود اتوبوس و واگن مترو به پایتخت کمک نکرده است و اعضای شورای شهر در دوره قبل و دوره فعلی مدام در این باره تذکر دادند. دولت به وظایف خود در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی عمل نکرده است و همین امر باعث شده که این سیستم دچار ضعف‌های اساسی شود. 

بسیاری از اتوبوس‌های پایتخت فرسوده هستند.باید هر چه سریع‌تر نسبت به نوسازی اتوبوس‌ها در تهران اقدام شود چرا که در این صورت با مشکلات اساسی در پایتخت روبه‌رو خواهیم شد. 

بسته شدن قرارداد با ایران خودرو دیزل امروز

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در این باره امروز به خبرنگار فارس گفت: ساعاتی پیش قراردادی با ایران خودرو دیزل منعقد کردیم.

اضافه شدن  250 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس به ناوگان 

وی گفت: قرار است 250 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس تا چند ماه آینده به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شود. 

بسته شدن تفاهم نامه برای 800اتوبوس دیگر/اتوبوس گازی و برقی در دستور کار

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، از بسته شدن تفاهم‌نامه 800 اتوبوس دیگر خبر داد و گفت: این کار تا پایان سال در دستور قرار می‌گیرد و در تفاهم‌نامه جدید، اتوبوس گازی و برقی هم پیش‌بینی شده است و پیش‌بینی شده است ایران خودرو در زمینه اتوبوس‌های برقی ورود کند تا به این ناوگان حمل و نقل سبز کمک کند.

پیش پرداخت خرید 630 واگن مترو از سوی بانک مرکزی پرداخت شد

علیخانی همچنین در خصوص ورود 630 واگن مترو به ناوگان حمل و نقل عمومی گفت:‌ قرارداد بسته شده و پیش‌پرداخت از سوی بانک مرکزی پرداخت شده است و تحویل این واگن‌ها از 15 ماه بعد است؛ یعنی در اواسط سال آینده این اقدام صورت می‌گیرد و تقریباً در دوره شورای بعدی است. 

باید برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و مترو عزم ملی وجود داشته باشد تا بتوان حجم بالای فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی برطرف شود و در این زمینه باید نهادهای مسئول وارد شوند. 

منبع: جام جم آنلاین