کد خبر: 189849

احتمال بازگشت محدودیت‌ها

تهران- افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در حالی در استان تهران رقم می‌خورد، که به گفته مسئولان تنها ۱۱ درصد مردم این استان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند.
اتاق خبر 24

برای اولین بار ۳۰ بهمن سال گذشته بود، که فوت دو نفر از هم وطنانمان سبب شد، تا شیوع ویروس کرونا در کشور تأیید شود و پس از آن طبق اعلام سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، آمار بیماران در کشور به ۱۹۲ هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است.

کرونا در روزهای اخیر طی ۲۴ ساعت بیش از یکصد فوتی دارد و مجموع فوتی‌های حاصل از این بیماری تاکنون به ۹ هزار و ۶۵ نفر رسیده است

طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان تهران در حال حاضر در وضعیت قرمز کرونا قرار ندارد، اما به گفته فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان تهران وضعیت در این استان بسیار شکننده است و باید شهروندان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به تداوم وضعیت با ثبات تهران کمک کنند.

«فاصله گذاری اجتماعی» از اواسط تعطیلات نوروز و برای جلوگیری از موج دوم تعطیلات نوروزی در کشور به اجرا درآمد و تا حدود زیادی نیز در زمینه مقابله با کرونا موفق بود، اما در ادامه شاهد کمرنگ شدن این فاصله گذاری بودیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا